Rekrutacja
newsy iconZapraszamy do gimnazjum! 28 Czerwca 2010
Rekrutacja do Gimnazjum nr 11

Przez ostatnie lata w czerwcu cieszyliśmy się, że nasi uczniowie klas trzecich uzyskiwali bardzo wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego.

W tym roku po raz kolejny absolwenci naszego gimnazjum to potwierdzili! Miło jest nam donieść, że jesteśmy jednym z najlepszych gimnazjów w Zabrzu.

Ze względu na możliwość otwarcia jeszcze jednej klasy pierwszej informujemy, że mamy wolne miejsca.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych kandydatów.

Dyrekcja Gimnazjum nr 11
Komentarze (0)|Dodał: D.Stankowski
newsy iconZakończenie roku - galeria 25 Czerwca 2010
Dzisiejszego dnia odbyło się pewnie długo oczekiwane przez wielu uczniów wydarzenie - a mianowicie oficjalne zakończenie roku szkolnego. A co z tym idzie, dla wielu osób rozpoczęły się wakacje.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są już w naszej galerii pod adresem:
Galeria - 2010.06.25 - Zakończenie roku

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji! I do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym 2010/2011.
Komentarze (0)|Dodał: zoNE
newsy iconZakończenie roku 24 Czerwca 2010
Dnia 25 czerwca 2010 w Naszej szkole dokładnie o godzinie 9.00 odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego, oraz rozdanie świadectw końcowo-rocznych.

Wszystkich uczniów bardzo serdecznie zapraszamy!
Komentarze (0)|Dodał: zoNE
newsy iconKursy e-learningowe 24 Czerwca 2010
Firma Gint organizuje bezpłatne kursy e-learningowe z matematyki, których celem jest pomóc uczniom np. w przygotowaniu do matury lub studiów.

Rekrutacja trwa do końca czerwca, a wszystkie informacje na temat kursów, demo kursu oraz warunki rekrutacji można znaleźć na stronie organizatorów podanej poniżej.
Komentarze (0)|Dodał: zoNE
newsy iconRekrutacja 08 Czerwca 2010

Do dnia 22 czerwca 2010 do godziny 12.00 trwa rekrutacja do szkół średnich.

Serdecznie zapraszamy do naszych szkół .

Zachęcamy do logowania się w systemie:
www.slaskie.edu.com.pl

Komentarze (0)|Dodał: zoNE
newsy iconZebrania z rodzicami 20 Września 2010
Zapraszamy na spotkania wg. harmonogramu:

Zebrania z rodzicami klas pierwszych 22.09.2010 r.
gimnazjum o godz. 18.00 (aula)
liceum ogólnokształcące i technikum o godz. 17.00 (aula)

Zebrania z rodzicami klas maturalnych 29.09.2010 r.
liceum ogólnokształcące o godz. 17.00 (aula)
technikum o godz. 18.00 (aula)

Zebrania z rodzicami dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych 29.09.2010 r. o godz. 17.00.

Zebranie Rady Rodziców 29.09.2010 r. o godz. 18.00.
Komentarze (0)|Dodał: JKowalska
newsy iconJuż za dzień, już za dwa - matura 03 Maja 2010
100 dni temu wesoło sunęli po parkiecie w rytmie poloneza, teraz nie mają już czasu na zabawę. Beztroski wyraz twarzy zastąpiło skupienie. Oznaki nie przespanych nocy spędzonych na nauce widać w ich oczach. Mowa oczywiście o naszych tegorocznych maturzystach. Z dniem 30.04 oficjalnie zakończyli naukę, aby 3 dni później przystąpić do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Egzaminu dojrzałości, zwanego również maturą. W imieniu młodszych koleżanek i kolegów oraz wszystkich nauczycieli włącznie z dyrekcją życzymy powodzenia i zadowalających wyników. Pamiętajcie uzyskując jedyne 30% macie możliwość dalszej drogi edukacji jaką są studia. A studia oczywiście oznaczają...
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconMajowe nowości na stronie! 01 Maja 2010
Witamy po długiej przerwie.

Jak pewnie zdążyliście się zorientować nastąpiło wiele zmian. Po pierwsze zmieniła się redakcja i administracja - starą redakcję pożegnaliśmy wraz z nadejściem maja i zakończeniem roku dla maturzystów. Życzymy im pozytywnych wyników na maturze!

Nowy zarząd strony, a więc i nowa strona.. Jak widać na stronie pojawiło się wiele nowości m.in.:
nowy layout, kilka nowych działów, jeszcze nie dokończona wersja angielska - lecz ta pojawi się na dniach, system filmów video w galerii, no i oczywiście wiele innych funkcjonalności typu fakultety i zajęcia pozalekcyjne - które zostaną uzupełnione w przyszłym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, iż nowa strona będzie wnosiła dla Was większą dozę informacji, oraz wejdzie w Waszą kulturę jako nowe źródło codziennych informacji o nowych wydarzeniach i Naszej szkole.
Komentarze (0)|Dodał: zoNE
newsy iconLiga Szkolna 28 Kwietnia 2010
Właśnie ruszyła trzecia edycja szkolnej ligi piłki nożnej. W zawodach uczestniczy 12 drużyn, które są podzielone na dwie grupy.

Za nami już pierwsza kolejka, podczas której zmierzyły się poszczególne drużyny. Szczegółowe informacje jak i terminarz oraz tabele dostępne są w dziale Liga Szkolna.

Zapraszamy do czynnego udziału w kibicowaniu :-)
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconW stolicy Dolnego Śląska 28 Kwietnia 2010
23 października 2009 roku (piątek) 40 uczniów Centrum Edukacji (w tym połowa z klasy filmowej II La) pod opieką 3 nauczycieli (Kurczyna, Świetlik – kierownik wycieczki, Łacwik) autokarem wyruszyło do Wrocławia (z parkingu k. DMiT o godz. 7.00). To pierwsza prawdopodobnie wycieczka w tym kierunku licząc od 1989 roku – zazwyczaj jeździliśmy do Krakowa, Oświęcimia, Katowic, Gliwic, Bytomia, Częstochowy (Jasna Góra i Jura), w Beskidy i Tatry, rzadziej do Warszawy (Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego) czy ostatnio na Kielecczyznę. Była to wycieczka stricte edukacyjna, tak historyczna jak i kulturoznawcza.
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconArtykuł Karola Franca w publikacji naukowej 28 Kwietnia 2010
2-3 czerwca 2009 r. W Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pod hasłem Jan Paweł II – Odnowiciel Mowy Polskiej zorganizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Jej celem było zebranie, usystematyzowanie i upowszechnienie różnych aspektów oddziaływania Jana Pawła II na kształt współczesnego języka polskiego. W czasie spotkania próbowano zaprezentować fenomen Jana Pawła II. Skupiono się na mistrzostwie słowa, typach wypowiedzi i gatunkach tekstów. Zajęto się także przedstawianą przez niego wizją świata i analizowano jego wpływ na odbiorców, ciągle podkreślając niezwykłość formy językowej i swoistą wrażliwość na piękno polskiej mowy
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconSzkolny konkurs wiedzy o II Wojnie Światowej 28 Kwietnia 2010
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/2010 (opr. mgr K. Kurczyna)

CZĘŚĆ I - HISTORIA

1. Ile ofiar śmiertelnych – według najnowszych ustaleń – pochłonęła ta wojna ?
a) 35 mln b) 40 mln c) ok. 45 mln d) ponad 50 mln

2. Armia Czerwona w 1939 roku wkroczyła do Polski:
a) 14 września b) 15 września c) 16 września d) 17 września

3. Hitlerowski Plan "Barbarossa" dotyczył ataku na:
a) Polskę b) Francję i Belgię c) Czechosłowację d) ZSRR
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconKonkurs Fotograficzny oraz Konkurs ,,Moja Firma'' 28 Kwietnia 2010
Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu Fotograficznego. Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać


Po kliknięciu w poniższy link, rozpocznie się automatyczne pobieranie regulaminu dotyczącego Konkursu ,,Moja Firma". Plik dostępny jest w formacie *.DOC
kliknij, aby pobrać
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconI Ogólnopolski Tydzień Kariery 28 Kwietnia 2010
W ramach obchodów I Ogólnopolskiego Tygodnia Karieryodbył się Dzień Otwarty Centrum Edukacji dla uczniów gimnazjów z terenu Zabrza. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką kierunków technicznych nauczanych w naszej szkole w czasie prezentacji jak również uczestniczyć w lekcjach otwartych prowadzonych w pracowniach informatycznej i elektronicznej przez p. M. Panka i J. Zielonkę. Udział w tym dniu wzięło 50 uczniów pod opieką nauczycieli. W ramach obchodów OTK organizowane są 2 konkursy dla uczniów gimnazjum i szkół średnich – fotograficzny oraz pomysł na biznes do których wszystkich serdecznie zapraszamy.W organizację zaangażowani byli nauczyciele J. Kowalska, A. Bobrowska oraz uczniowie ze szkolnego radiowęzła – wszystkim za pomoc serdecznie dziękuje.

Krzysztof Kaptur
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconWakacje 2009 28 Kwietnia 2010
Dniem 10 czerwca, czyli klasyfikacją ocen, dobiegły końca ostanie poprawki i wystawianie ocen na rok szkolny 2008/2009.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego jest w piątek 19 czerwca o godz. 9.00 na terenie boiska szkolnego naszej szkoły.

Jak co roku przypominamy o bezpiecznym zagospodarowaniu czasu wolnego i dzieleniu się wrażeniami z naszą redakcją. Udanych wakacji życzy grono pedagogiczne oraz redakcja naszej strony. :-)

17/06/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconMatura 2009 28 Kwietnia 2010
Życzymy powodzenia dla wszystkich maturzystów z naszej szkoły. Połamania piór i kontynuacji nauki, ahoj! ;-)

05/05/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconDni otwarte 2009 28 Kwietnia 2010
Dnia 28 kwietnia odbyły się w naszej szkole dni otwarte. Był to czas dla gimnazjalistów którzy zamierzają kontynuować swą edukację i to właśnie naszą szkołę oceniali. ;-)

27/04/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconPożegnianie Maturzystów 28 Kwietnia 2010
Jak każe coroczny zwyczaj, pożegnaliśmy 24 kwietnia (piątek) o godzinie 13.00 (trwało to mniej więcej do 14.30) na naszej hali sportowej absolwentów 8 klas maturalnych (7 klas „młodzieżowych" i 1 „wieczorowa" czyli dla dorosłych). Tegoroczna impreza różniła się pod wieloma względami od poprzednich.

Primo: Było to – niestety – pożegnanie także z tzw. wieczorówką, która po prostu w Centrum Edukacji „wygasa" (niż demograficzny plus rywalizacja innych szkół, zwłaszcza eksternistycznych i zaocznych).

Secundo: Poprzednio zakończenie mieliśmy później, bo 30 kwietnia, ale w tym roku rozdaliśmy świadectwa podobnie jak inne szkoły średnie.
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconMiędzynarodowy projekt edukacyjny 28 Kwietnia 2010
Przez 3 dni, od 20 do 22 kwietnia 2009 roku, w naszym mieście Polacy, Niemcy i Wlosi brali udzial w midzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Moje miasto" (pod patronatem prezydent Zabrza Malgorzaty Mańki Szulik). Nasza szkola aktywnie włączyla się do prac nad projektem, podobnie jak Zespól Szkól nr 3 im. rotmistrza Pileckiego. Sekcję fotograficzną Szkolnego Klubu Europejskiego przez pól roku prowadzil mgr K. Kurczyna (z uczniami klasy IILa i III Lo), debat na temat przyszłości Zabrza przygotowal mgr M. wietlik (z uczennic II La Ani Kot). Lista uczestników jest imponująca: przedstawiciele Urzędów Miejskich z Zabrza, Bytomia, Gdyni, Wroclawia, szkoly z tych miast, goście zagraniczni (z Niemiec ­ Essen i Braunschweig, z Wloch ­ Reggio di Calabria).
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconUczniowie CE laureatami Konkursu 28 Kwietnia 2010
Od trzech lat Techniczne Zakłady Naukowe z Dąbrowie Górniczej organizują Ogólnopolski Konkurs na Stronę Internetową. Jednym z patronatów tej imprezy jest Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego wydziału informatycznego. W tym roku po raz pierwszy do konkursu przystąpiło pięciu uczniów naszej szkoły. Dwóch z nich zajęło ex equo pierwsze miejsce.

W ramach pierwszego etapu uczestnicy mieli przygotować witrynę, której motywem przewodnim było hasło "Klucz do bezpiecznego komputera". Jury otrzymało łącznie ponad 60 prac, z czego 26 zakwalifikowało do drugiego etapu. Tę próbę pomyślnie przeszli wszyscy uczniowie z naszej szkoły i dnia 22 kwietnia 2009 roku pojechali na drugi, a zarazem finałowy etap konkursu, gdzie również musieli przygotować stronę, tym razem na temat "Jak stworzyć trendy serwis internetowy - poradnik".
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconEgzamin Gimnazjalny 28 Kwietnia 2010
W całej polsce rozpoczyna się sesja egzaminów gimnazjalnych, również naszym młodszym kolegom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki aby średnia liczba punktów z naszej szkoły była w samej czołówce średniej ogólnopolskiej ;-)

21/04/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconTargi Edukacyjne 2009 28 Kwietnia 2010
W Polsce przybywa firm i instytucji oferujących atrakcyjne usługi i programy edukacyjne. Coraz więcej osób jest zainteresowanych edukacją, rozwojem i kreowaniem własnej kariery zawodowej. Targi stanowiły dobrą okazję do wymiany informacji pomiędzy środowiskiem oświatowym, a szerokim gronem odbiorców, przygotowujących się do wyboru następnego etapu kształcenia.
Dla wystawców targi były znakomitą okazją do zaprezentowania własnej oferty i spotkań z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi.
Dla odwiedzających była to właściwa okazja do uzyskania aktualnych informacji na temat rynku edukacyjnego w Polsce, wyboru najlepszej oferty i poznania możliwości rodzimego rynku.
Targi odbyły się na przełomie 31.03-2.04 bieżącego roku, już teraz można zobaczyć relację z nich. Zapraszamy :)

03/04/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconSzkolny Konkurs Filmoznawczy 28 Kwietnia 2010
SZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szkolny 2009/20101. Którego filmu nie zrealizował Stanley Kubrick ?
a) "Lśnienie" b) "Barry Lyndon" c) "Full Metal Jacket" d) "Obcy..."
2. Reżyserem "Aviatora" i "Gangów Nowego Jorku" jest:
a) Scott b) Altman c) Ford d) Scorsese
3. Japońska "Godzilla" powstała w dekadzie lat:
a) 40-tych b) 60-tych c) 70-tych d) 50-tych
4. Złote i Srebrne Niedźwiedzie przyznaje się na festiwalu w:
a) Wenecji b) Moskwie c) Cannes d) Berlinie
5. Tzw. pleograf, czyli prototyp kamery filmowej, wynalazł:
a) Amerykanin b) Francuz c) Anglik d) Polak
6. Słynny rosyjski film o wojnie w Afganistanie nosi tytuł:
a) "9 pułk" b) "9 dywizja" c) "9 batalion" d) "9 kompania"
7. Cezar to filmowa nagroda:
a) włoska b) hiszpańska c) portugalska d) francuska
8. Nieżyjący już Bergman to klasyk kina:
a) duńskiego b) norweskiego c) fińskiego d) szwedzkiego
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconSzkolny Konkurs Ortograficzny 28 Kwietnia 2010
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Centrum Edukacji w Zabrzu – rok szk. 2009/20101. Alchemik z Arktyki odkrył superrewelacyjną metodę wydobywania supertaniego anhydrytu ze złóż prekambryjskich.
2. Na czesko – słowackim pograniczu koczują do dziś tabuny cholerycznych Cyganów węgierskich , uprawiających handel domokrążny, czary – mary i wróżenie nie tylko z fusów.
3. W Solcu Kujawskim za pieniądze Polskiego Radia powstał supernowoczesny park jurajski z watahą krwiożerczych dinozaurów, np. archeopteryksów i megalodonów.
4. Superekspres do nierozpuszczalnej kawy robił duże wrażenie na klientach hipermarketu Geant przede wszystkim jasnobeżową barwą swej obudowy i minizestawem przyrządów kuchennych.
5. Wycieczka złożona z gdańszczan i Ślązaków zwiedzała przedwczoraj gołoborze w Górach Świętokrzyskich.
6. Płowożółta hiena, upolowana na Wybrzeżu Kości Słoniowej, została nielegalnie przewieziona do Jokohamy, a stamtąd do zoologicznego muzeum w Sztokholmie.
7. Na rozżarzonej plaży na Helu spotkałem niespodziewanie znajomego warszawiaka opalonego na murzyna.
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconDla nauczycieli Centrum Edukacji 28 Kwietnia 2010
Zapraszamy do zapoznania się z projektem programu wychowawczego i programu profilaktyki.

program profilaktyki
program wychowawczy
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconRok szkolny 2009/2010 28 Kwietnia 2010
Dziś rozpoczął się rok szkolny 2009/2010 w naszej szkole. Zaraz po wniesieniu sztandaru, mowę zabrał dyrektor naszej szkoły. Od tego momentu rozpoczęły się zmagania naszych uczniów z wiedzą, którą próbują- ze skutkiem, przekazać wykwalifikowani nauczyciele. Będą to kolejne miesiące, zanim znów poczujemy moc wakacyjnych przygód.

Czekamy na zdjęcia wakacyjnych przygód, które prosimy przesyłać na adres:
centrum_edukacji@o2.pl
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconRok szkolny 2009/2010 28 Kwietnia 2010
Przypominamy, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 będzie miało miejsce na boisku szkolnym naszej szkoły o godz. 9.00

Relacje oraz zdjęcia z rozpoczęcia, będą dostępne na naszej stronie.
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconWitamy w nowej odsłonie! 28 Kwietnia 2010
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2009/2010 mamy zaszczyt zaprezentować nową odsłonę strony internetowej Centrum Edukacji w Zabrzu.

Mamy nadzieję, że nowa wersja przypadnie wszystkim do gustu (:
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconRekrutacja do Gimnazjum nr 11 28 Kwietnia 2010
Lista osób przyjętych do klasy I jest automatycznie pobierana, po kliknięciu w poniższy link:

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO KLASY I


PILNE!!

Prosimy o dostarczenie oryginalnych dokumentów:
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
- zaświadczenie o wynikach sprawdzianu


Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w pierwszych
klasach naszych szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy zainteresowanych
kandydatów.


23/06/09
Komentarze (0)|Dodał: root
newsy iconRadość nie tylko z wakacji! 28 Kwietnia 2010
Czerwiec. Ciepło. Pachnie akacjami. Uczniów rozpiera radość głównie z powodu zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Ale nie tylko.

Przez ostatnie lata w czerwcu cieszyliśmy się, że uczniowie klas trzecich uzyskiwali wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego.
Komentarze (0)|Dodał: root

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Facebook Centrum Edukacji Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan youngface.tv/centrum-edukacji Brazowa tarcza 2014 Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze

Lista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Erasmus plus nasza jakość twoja szansa Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
Daniel 'zoNE' Gabryś