1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

rekrutacja
2023/2024


newsy icon"Europejska Szkoła" oczami młodzieży – projekt "Marco & Alberto Ippolito" XIII edycja 03 Grudnia 2015
29.11.2015 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Zabrzu Makoszowach odbyło się podsumowanie XIII edycji projektu "Marco & Alberto Ippolito". Jest to projekt międzynarodowy, w którym uzdolniona młodzież z takich krajów jak Kanada, Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Portugalia, Rumunia, Czechy i Polska prezentuje swoje prace artystyczne z zakresu poezji , prozy, fotografii, filmu skupione co roku na innym temacie.
newsy icon70 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ ... O naszym szacownym jubileuszu garść refleksji 02 Grudnia 2015
Nie ukrywajmy ... baliśmy się nieco tej wielkiej imprezy: aż 70-lecie, słynna sala Domu Muzyki i Tańca (rywalizowała jakością akustyki z Salą Kongresową w Warszawie), mnóstwo zaproszonych gości (także zagranicznych). Prace rozpoczęły się tak naprawdę już w ubiegłym roku szkolnym, trzeba było przecież rozwiązać całą masę problemów logistycznych, znaleźć źródła finansowania, obmyśleć atrakcyjny i profesjonalny program artystyczny itd.
        Galeria
        Podziękowanie
newsy iconJubileusz 70- lecia powstania Technikum Górniczego w Zabrzu 01 Grudnia 2015
Dyrekcja i Komitet Organizacyjny obchodów Jubileuszu 70- lecia powstania Technikum Górniczego w Zabrzu składa serdeczne podziękowania Dostojnym Gościom, Nauczycielom, Wychowawcom, Absolwentom, Uczniom i ich Rodzicom oraz Sympatykom Szkoły za przyjęcie zaproszenia i uhonorowanie uroczystości swoją obecnością.
Mamy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie na długo w miłych wspomnieniach.
Zapraszamy do obejrzenia >> film1 >> film2
newsy iconSZKOLNY KONKURS FILMOZNAWCZY "SERIALE, SERIALE ..." 25 Listopada 2015
Przypomnijmy, że od wielu lat corocznie w Centrum Edukacji mają miejsce konkursy o charakterze filmoznawczym. Tegoroczny konkurs, zorganizowany tradycyjnie przez mgr K. Kurczynę w sali 220, odbył się w środę 18 listopada 2015 r. – obejmował teorię i historię serialu/telenoweli (Polska i świat). Test wielokrotnego wyboru składał się łącznie z 27 pytań. Początkowo zgłosiło się aż 25 osób z liceum i technikum, ale trud walki podjęło 15 uczniów.
newsy iconDoYouKnow?! 22 Listopada 2015
Kochani! Przed Wami kolejne pytanie w konkursie DoYouKnow?! Tym razem pytanie jest z kategorii Kulinarne Wyprawy Do Australii smile Która sieć restauracji nosi nazwę HUNGRY JACK's właśnie w Australii??!! Jesteśmy pewne, że szybko znajdziecie odpowiedź, a na zwycięzcę jak zawsze czeka podwójne zaproszenie do Multikina! Na odpowiedzi czekamy do końca listopada!! Fejsbukowicze! prosimy o odpowiedzi wysyłane w wiadomościach prywatnych:) lub tradycyjnie u p. Ustupskiej i p.Bobrowskiej
newsy icon"ORBIT INSIDE" 22 Listopada 2015
"ORBIT INSIDE" Gazetka Szkolna Centrum Edukacji W Zabrzu ukazywała się jako miesięcznik i była efektem działania Dziennikarskiej Akademii Młodych . Dzięki projektowi Junior Media otwarły się przed redakcją nowe możliwosci. Gazeta jest wydawana on-line, a członkowie redakcji przy własnym domowym komputerze mogą pracować nad kolejnym numerem.
newsy iconGra Miejska – Przedsiębiorczość na start 21.11.2015 17 Listopada 2015
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w grze miejskiej "Przedsiębiorczość na start" organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zabawa rozpocznie się 21.11.2015 r. w CKPiU o godzinie 10.00. Startować w niej mogą 3 osobowe drużyny, które trzeba zgłosić u organizatora na stronie http://zabrze-gra.evenea.pl/ - tam też znajdziecie wszystkie informację i dokumenty na temat tego wydarzenia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody miedzy innymi DRON. Jeden z etapów tej gry odbędzie się również w naszej szkole.
Wszystkich zapraszamy do zabawy i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń. Doradca zawodowy - Krzysztof Kaptur.
newsy iconZjazd absolwentów - WAŻNY KOMUNIKAT ! 11 Listopada 2015
Drodzy absolwenci i sympatycy Centrum Edukacji (Technikum Górniczego) serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 70-lecia istnienia naszej szkoły, które odbędą się 28.XI o godz. 12:00 w DMiT w Zabrzu.
WSTĘP WOLNY
Warunkiem jest odebranie darmowej wejściówki w sekretariacie szkoły! Możliwa jest też rezerwacja telefoniczna pod numerem (32)271-05-53 i odbiór wejściówki w DMiT przed rozpoczęciem imprezy.
newsy iconPodsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015 w Centrum Edukacji 05 Listopada 2015
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK2015) w Centrum Edukacji gościliśmy uczniów pobliskich gimnazjów na "Dniach otwartych pracowni" w zawodach technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W dniach 19,20 i 22 października 2015 r. naszą szkołę odwiedziło około 80 uczniów z Gimnazjum nr 2, 16, 25.
        Galeria
newsy iconOtwarcie Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w CKPiU w Zabrzu 05 Listopada 2015
21 października w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu w Hali Nowoczesnych Technologii otwarta została Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) ufundowane przez firmę Fortum. W nowej pracowni uczniowie naszego Technikum na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbywają praktyczną naukę zawodu.
        Galeria
newsy iconMUZEALNA WARSZAWA 02 Listopada 2015
Po raz pierwszy nasza szkoła zawitała do stolicy, aby zwiedzić dwie ciekawe ekspozycje, mianowicie nowootwarte Muzeum Żydów Polskich Polin i monumentalne Muzeum Wojska Polskiego (wcześniej bywaliśmy tu w Muzeum Powstania Warszawskiego czy w Centrum Nauki Kopernik). 29 października (czwartek) zebraliśmy się na pobliskim parkingu DMiT, gdzie przed 6.30 podjechał autokar ...

        Galeria
newsy icon"Bieg Dziewięciu Górników" 02 Listopada 2015
26 października 2015 roku, w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności odbyło się spotkanie z przedstawicielami szkół, które wezmą udział w "Biegu Dziewięciu Górników". 16 grudnia około 300 uczniów z 30 szkół województwa śląskiego pobiegnie w biegu, który ma uczcić zbitych w stanie wojennym górników z KWK "Wujek". Wszyscy spotkają się przy Pomniku - Krzyżu. Każdy z uczniów oraz opiekunów będzie ubrany z koszulkę z wizerunkiem jednego z górników zastrzelonych podczas pacyfikacji kopalni Wujek w stanie wojennym. W tym roku po raz pierwszy w biegu weźmie udział nasza szkoła! 9 uczniów pod opieką p. Adma Łacwika i p. dyr. Mariusza Świetlika, pobiegnie w koszulkach z podobizną Jana Stawisińskiego.
newsy iconSPELLING BEE PO RAZ TRZECI!!! 20 Października 2015
W tym roku już po raz trzeci uczniowie zabrzańskich gimnazjów staną ze sobą w szranki, zmagając się z "zawiłościami" angielskiej ortografii. Jak dotąd nasz konkurs cieszył się dużą popularnością i mamy nadzieję, że tak też będzie w tym roku. Zapraszamy wszystkich chętnych!!! Zgłoście się do swoich nauczycieli języka angielskiego i poproście o informację . Czekamy na Was!
newsy iconDoYouKnow?! 20 Października 2015
Kochani, zapraszamy Was do udziału w kolejnej odsłonie cyklicznego konkursu DoYouKnow?! Tym razem czeka na Was pytanie graficzne: gdzie znajduje się przedstawiony na zdjęciu wieżowiec? Dla ułatwienia dodamy, że nazywa się go 'wieżowcem bez okien'.
Czekamy na odpowiedzi do 30 października! Do wygrania PODWÓJNE ZAPROSZENIE DO MULTIKINA smile naprawdę warto!!smile
J.Ustupska&A.Bobrowska
newsy iconPAŹDZIERNIK MIESIĄCEM SAMORZĄDNOŚCI 20 Października 2015
Wraz z nowym miesiącem działalność rozpoczął nowy Samorząd Uczniowski w składzie:
Przewodnicząca Szkoł: Karolina Krzosa, klasa 1LB
Z-ca przewodniczącej: Filip Sadłocha, klasa 2TA
Sekretarz: Krzysztof Krupa, klasa 3LB.
newsy iconZBIÓRKA MAKULATURY !!! 20 Października 2015
MASZ ZBĘDNE I ZALEGAJĄCE GAZETY??? STERTY NIEPOTRZEBNEGO PAPIERU, ULOTEK LUB GAZETEK??? OCZYŚĆ SWOJĄ PRZESTRZEŃ!!! CHROŃ ŚRODOWISKO!!! PRZYNIEŚ MAKULATURĘ DO SZKOŁY!!! LICZY SIĘ KAŻDA ILOŚĆ!!! CZEKAMY NA CIEBIE W KAŻDY PIĄTEK W SALI 22.
newsy iconDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 15 Października 2015
Jak wiemy, Dzień Edukacji Narodowej, zwany niegdyś tradycyjnie Dniem Nauczyciela, przypada corocznie 14 października. W związku z tym 13 października we wtorek odbyła się akademia w naszej hali sportowej, przygotowana przez mgr Joannę Kowalską i mgr Agnieszkę Bobrowską. Młodzież mogła zaprezentować swe talenty artystyczne, zwłaszcza recytatorskie i także teatralne.
newsy iconOgólnopolski Tydzień Kariery 2015 w Centrum Edukacji 11 Października 2015
W dniach 19-25 października 2015 r. w całej Polsce odbywa się Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK2015). W tym roku tydzień ten poświęcony jest tematowi "Poznaj swojego doradcę kariery!". Ma on zwrócić uwagę na źródła i możliwości wsparcia młodzieży i dorosłych w wyborach dróg edukacyjnych i zawodowych. W ramach tego wydarzenia w naszej szkole odbędą się następujące działania:
1. Kiermasz ofert pracy Młodzieżowych Biur Pracy 22.10.2015 r. (hol na parterze szkoły);
2. Dni otwarte pracowni technicznych kształcących w zawodach: technik informatyk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (19,20 i 22.10.2015);
3. Uczestnictwo w konkursach fotograficznym >> regulamin konkursu i multimedialnym >> regulamin konkursu
Wszystkich zapraszamy do czynnego udziału w OTK2015 oraz konkursach, zwłaszcza uczniów planujących dalszą edukację w Technikum nr 1 i IX Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Szczegóły na temat OTK2015 znajdziecie na stronie organizatora http://www.tydzienkariery.pl/. Doradca zawodowy - Krzysztof Kaptur.
newsy iconWyniki rekrutacji uczniów wyjeżdżających na praktyki miesięczne do Francji 11 Października 2015
06.10.2015 r. komisja rekrutacyjna wyłoniła uczniów, którzy zakwalifikowali się do wyjazdu na praktyki miesięczne do Francji (Saint-Etienne) w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Dla przypomnienia w rekrutacji brane były wyniki edukacyjne na koniec poprzedniego roku szkolnego z przedmiotów zawodowych i języka angielskiego oraz wynik testu kompetencji z języka angielskiego – maksymalnie można było uzyskać 40 punktów.

       >> Wyniki rekrutacji
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT !! 29 Września 2015
TWÓJ GŁOS I GŁOS ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO MOŻE DECYDOWAĆ O ZWYCIĘSTWIE !!
Od 28 września do 8 października można głosować w drugiej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.
Projekt "REMONT I MODERNIZACJA AULI SZKOLNEJ W CENTRUM EDUKACJI" został pozytywnie zweryfikowany pod nr P0100.
Głosować można przez >> stronę internetową
Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w >> zakładce
newsy iconSKARBNIKOWE GODY ANNO DOMINI 2015 29 Września 2015
To już kolejna odsłona tej uświęconej tradycją plenerowej imprezy, połączona z uroczystymi obchodami 93 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Filmowo, bajkowo". W oczy rzucał się nasz uczeń przebrany gustownie za muszkietera, inny z kolei zamienił się w szwarccharakter z "Batmana", dziewczęta udawały księżniczki i inne bajkowo-baśniowe postaci. Było sympatycznie i kolorowo...

        Galeria
newsy iconSalon Maturzystów 2015 Gliwice – Jak dobrze zdać maturę? 25 Września 2015
Oferty edukacyjne Uczelni Wyższych oraz sposoby skutecznego przygotowania się do Egzaminu Maturalnego, uczniowie ostatnich klas technikum i liceum poznali biorąc udział w wykładach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w ramach Salonu Maturzystów 2015 w dniu 23.09.2015 r. Wydarzenie to co roku przyciąga wielu maturzystów w różnych ośrodkach akademickich na terenie naszego kraju. Tak samo też i było z naszymi uczniami, którzy oprócz wiedzy zostali wyposażeni w odpowiednią ściągę w postaci "Informatora dla maturzystów 2016". Wszystkich zainteresowanych tym tematem oraz zawartością informatora zapraszamy do szkolnego doradcy zawodowego.
newsy iconRekrutacja nauczycieli na Job Shadowing we Francji – Erasmus 23 Września 2015
Zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w naszej szkole do udziału w rekrutacji – Job Shadowing dualnego systemu edukacyjnego we Francji - realizowanego w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji nauczycieli". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy nauczyciela" oddając go do dnia 16.10.2015 r. w biurze projektu znajdującego w CKPiU lub wcześniej u pana Krzysztofa Kaptura – koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji nauczycieli


       Formularz zgłoszeniowy nauczyciela
newsy iconUWAGA!!! KONKURSY HISTORYCZNE!!!! 17 Września 2015
Zapraszamy uczniów Liceum i Technikum do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych.

1. XI Konkurs Historycznym organizowanym przez Stowarzyszenie NZS 1980 pod patronatem Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Temat tegorocznego konkursu to: "Konsekwencje II wojny światowej". Główną nagrodą w konkursie jest dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii.
2. III Edycja Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii"organizowana przez Fundację Centrum Solidarności.
Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela p. Adam Łacwik (sala 212 lub cała szkoła).
newsy iconRekrutacja na praktyki miesięczne we Francji – Erasmus+ 15 Września 2015
Zapraszamy młodzież 2 klasy technikum kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej do udziału w rekrutacji - praktyki miesięczne we Francji - realizowanych w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy" oddając go do dnia 25.09.2015 r. u pana Krzysztofa Kaptura - koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji


       Formularz zgłoszeniowy
newsy iconSkarbnikowe Gody 2015 10 Września 2015
26 września 2015 w ramach Skarbnikowych Godów odbędzie się barwna parada pod hasłem : BAJKOWO, FILMOWO. Klasy gimnazjum przebiorą się za postacie z bajek a klasy ponadgimnazjalne za bohaterów filmowych. Dla najliczniejszych i najciekawiej przebranych klas przewidziane są cenne nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w imprezie. Więcej szczegółów u wychowawców klas a także opiekunów samorządu uczniowskiego.
newsy iconNoc gimnazjalisty w CE! 10 Czerwca 2015
NOC GIMNAZJALISTY W CENTRUM EDUKACJI, 12-13 czerwca godz. 19.00 - 7.00. ZAPRASZAMY!!!
W programie wiele atrakcji m. in.:
- turniej gier CS, FIFA na XBOX, PS3, PS4, LEGO MINDS, nauka nagrywania i montażu filmu
- warsztaty filmowe, konkurs o mediach, maraton filmów sf i horrory
- wirtualne muzeum (wykorzystanie tablicy multimedialnej)
- gry i zabawy logiczno-matematyczne, świat pod mikroskopem, tworzenie wielkiego obrazu
- blok sportowy – piłka nożna, siatkówka, tor cross fit, jump frog (trampoliny)
newsy iconZapraszamy do Centrum Edukacji! 26 Maja 2015
W dniu 22.05 nasi uczniowie udali się do zaprzyjaźnionych szkół gdzie zapraszali uczniów klas 3 gimnazjalnych do dołączenia do naszej szkoły, wspólnej nauki, zabawy i rozwijania talentów. Promowaliśmy innowacje programowe w liceum i technikum, działania aktorskie, teatralne i kabaretowe, naszą gazetę "Orbit Inside", zajęcia pozalekcyjne. Byliśmy bardzo mile i życzliwie przyjęci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy się spotkać i spędzić kilka radosnych chwil.

        Galeria
newsy iconDoYouKnow?! 13 Maja 2015
Już są!! Wyniki ostatniego konkursu w ramach cyklicznej zabawy DoYouKnow!! PANGRAM to oczywiście zdanie, które zawiera każdą literę alfabetu, a przykładem w języku angielskim może być zdanie: 'The quick brown fox jumps over the lazy dog'. Podwójne zaproszenie do Multikina wygrywa GRZESIU WĄS z klasy 1ga ! Przed Wami kolejne pytanie w naszej cyklicznej zabawie z języka angielskiego: Dlaczego książę Jerzy, syn Williama i Catherine, w trakcie oficjalnych wizyt, oraz na oficjalnych fotografiach nosi krótkie spodenki? Nawet w chłodne jesienne dni :) Na odpowiedzi czeka p.Bobrowska i p.Ustupska do środy 20 maja. Tradycyjnie do wygrania podwójne zaproszenie do Multikina!!
newsy iconDNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI 22 Kwietnia 2015
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Centrum Edukacji, tj. Gimnazjum nr 11. Technikum nr 1 oraz IX Liceum Ogólnokształcące, serdecznie zapraszają na dni otwarte, które odbędą się dla uczniów Państwa Szkół 27, 28 i 29 kwietnia 2015 r. w godzinach od 8:00 do 14:00. W ramach spotkania zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna naszej szkoły, ciekawe lekcje otwarte, gry i zabawy między innymi gra strategiczna w której uczniowie będą poznawać naszą szkołę. Dodatkową ofertą jest organizowany piknik majowy, który odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r.

       Zaproszenie na dni otwarte

       Zaproszenie na "piknik majowy"
newsy iconPRZYGODA Z FILMEM, CZYLI NASI W WST 15 Kwietnia 2015
WST to oczywiście skrót od Wyższa Szkoła Techniczna – filia tej katowickiej uczelni znajduje się w Zabrzu (wydział aktorstwa i mediów). ). "Przygoda z filmem" to po prostu warsztaty pod roboczym tytułem "Tworzenie filmów". Tym razem klasa I La (21 osób) wraz z wych. mgr Krzysztofem Kurczyną wysłuchała zwięzłej prelekcji na temat różnych technik tworzenia filmowych tekstów kultury, a następnie spróbowała – po podziale na trzy mniej więcej równe grupy – przygotować jakiś prosty scenariusz i sfilmować ciąg scenek.
newsy iconPrezentacje projektów gimnazjalnych 29 Marca 2015
20 marca po raz kolejny odbyły się w naszym gimnazjum prezentacje projektów gimnazjalnych. Uczniowie klas III mieli okazję zaprezentować swoim kolegom, nauczycielom oraz przybyłym rodzicom rezultaty rocznej pracy nad projektem. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Gratulujemy pomysłowości, kreatywności
i nietuzinkowych rozwiązań!
Naprawdę było warto!
        Galeria
newsy iconMłodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 27 Marca 2015
W dniu wczorajszym tj. 26.03.2015 r odbyły się szkolne eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Polegały one na wykazaniu się wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Na rozgrywkach powiatowych reprezentować Naszą Szkołę będą: Michał Gajda, Artur Ziółkowski i Rafał Kastelik.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
newsy iconHISTORIA NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA 27 Marca 2015
W 2009 roku z okazji 70-lecia wybuchu II Wojny Światowej zorganizowaliśmy w CE okolicznościową sesję popularnonaukową połączoną z wystawą – cieszyła się dużym zainteresowaniem. 24 marca 2015 roku powtórzyliśmy tę imprezę naukową, tym razem z okazji 75-lecia zakończenia tej wojny.

newsy iconTydzień Języków Obcych 23.03 - 27.03 22 Marca 2015
Tydzień Języków Obcych, pod hasłem TYDZIEŃ AMERYKAŃSKI już od poniedziałku w naszej szkole! W ramach Tygodnia między innymi konkurs tłumaczenia, konkurs wiedzy i kulinarna niespodzianka. Zapraszamy wszystkie klasy do przygotowania Kącika Amerykańskiego- może być to np. gazetka w klasie, portret, obraz, plakat, makieta 3D, wyroby hand made- wszystko to, co kojarzy się Wam ze Stanami! Nagroda dla całej klasy! Zachęcamy do czytania plakatów widocznych na korytarzach, sprawdzimy, kto zapamiętał najwięcej! W piątek słuchajcie uważnie audycji nadawanej przez Szkolny Radiowęzeł – posłuchajcie kilku charakterystycznych cytatów, rozpoznajcie je i zgarnijcie nagrodę:)

        Zobacz plakat
newsy iconEtap wojewódzki Olimipady Solidarności 18 Marca 2015
Za nami etap wojewódzki Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii" do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów z Centrum Edukacji: Dawid Petrykowski i Jakub Kasprzycki. Śląska edycja Olimpiady odbyła się w w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach przy ul. Mikołowskiej. Oprócz udziału w olimpiadzie, nasi reprezentanci zwiedzili także Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

        Galeria
newsy iconBartłomiej Górski i Bartosz Mąsior finalistami XII Miejskiego Konkursu Ortograficznego 13 Marca 2015
Miło nam poinformować, że dwaj nasi koledzy Bartłomiej Górski i Bartosz Mąsior zostali zakwalifikowali się do finału XII Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Życzymy im powodzenia w Wielkim Finale, który odbędzie się 31 marca 2015 r w VILO w Zabrzu.

newsy iconWizyta klasy 4 TB w Instytucie Metalurgii i Żelaza w Gliwicach 13 Marca 2015
24.02.2015 roku klasa 4 TB zwiedzała Instytut Metalurgii i Żelaza w Gliwicach. W czasie wycieczki uczniowie mieli możliwość spotkania się z pracownikami naukowymi instytutu, m.in. prof. zw. dr hab. Jerzym Weidermannem i zapoznania się z charakterem i zakresem działań placówki. W trakcie pobytu w zakładzie przedstawiono im różnego rodzaju procesy badawcze.
        Galeria
newsy iconSUKCES SIATKAREK ! 04 Marca 2015
Po wygraniu Mistrzostw Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt reprezentacja Centrum Edukacji w dniu 03.03.2015 r. rozegrała zawody na szczeblu rejonu z reprezentantkami Rudy Śląskiej. Wygrywając mecz zakwalifikowała się do półfinału Mistrzostw Śląska. Gratulujemy dziewczynom i opiekunowi p. Z. Mazurkiewiczowi, życzymy sukcesu w półfinałach i Mistrzostwa Śląska !
newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2015 – poznaj swój przyszły zawód! 03 Marca 2015
Dzień Przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W obecnym roku szkolnym odbędzie się on 25 marca 2015 r. W projekcie tym co roku bierze udział około 100 uczniów szkół średnich, którzy odbywają jednodniowe praktyki u pracodawców różnych branż w firmach z naszego regionu.
newsy iconI La w muzeum w Świętochłowicach ... 28 Lutego 2015
Muzeum Powstań Śląskich udowodniło, że wizyta w takiej placówce kulturalnej nie musi być nudna i męcząca – trudno było naszych licealistów oderwać od tej ekspozycji. Warto tam pojechać i sprawdzić na własne oczy, a przypomnieć też sobie, za co nasi rodacy krew niegdyś przelewali ...

     Galeria
newsy icon"Centrum Edukacji Biega" 27 Lutego 2015
Inauguracja spotkań biegowych i Nordic Walking odbyła się 22 lutego 2015 godz.10.00. Wzięło udział 22 uczestników, pętla 4100 m lub 5000 m. W sumie razem przebyliśmy ponad 95 km ! W niedzielę 1 marca 2015 start godz. 10.00, pobijamy ten wynik. Aby to zrobić potrzeba więcej uczestników. Zapraszamy również absolwentów Centrum Edukacji. Impreza ma charakter cykliczny, cotygodniowy.

     Galeria
newsy iconNIECH ŻYJE BAL... CZYLI STUDNIÓWKA 2015! 22 Lutego 2015
W ostatnią sobotę, tj. 21 lutego maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w balu studniówkowym, który odbył się w Białym Domu w Paniówkach. Gratulujemy wszystkim kondycji, wytrwałości a przede wszystkim dobrego humoru, niech towarzyszy Wam aż do matury. Zapraszamy do naszej Galerii i wspólnego oglądania kilku migawek z balu. Maturzystom zaś życzymy, aby udana studniówka była dobrą prognozą przed egzaminem.

     Galeria
newsy iconPoznaj historię Grudnia 1981 – wystawa "Kopalnia strajkuje" 21 Lutego 2015
W dniach 18-27 lutego 2015 roku w Centrum Edukacji prezentowana jest wystawa "Kopalnia strajkuje". Poświęcona jest ona strajkowi i pacyfikacji KWK "Wujek" w Katowicach w dniach 13-16 grudnia 1981 roku. Wystawa prezentowana jest na korytarzu 3 piętra naszej szkoły. Zapraszamy!

     Galeria
newsy iconPodsumowanie projektu MZMPwR 18 Lutego 2015
W lutym 2015 zakończyliśmy realizacje projektu systemowego "Mam Zawód Mam Pracę w Regionie"(MZMPwR). Podsumowując go, zwróciliśmy szczególną uwagę na zdobyte doświadczenia, które w zdecydowany sposób wpłyną na rozwój zawodowy uczniów naszego technikum. W Zabrzu projekt ten rozpoczął się we wrześniu 2012 r. i trwał około 2,5 roku do lutego 2015 r.
Szkolny koordynator projektu MZMPwR Krzysztof Kaptur.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś