1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT !! 29 Września 2015
TWÓJ GŁOS I GŁOS ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO ZNAJOMEGO MOŻE DECYDOWAĆ O ZWYCIĘSTWIE !!
Od 28 września do 8 października można głosować w drugiej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.
Projekt "REMONT I MODERNIZACJA AULI SZKOLNEJ W CENTRUM EDUKACJI" został pozytywnie zweryfikowany pod nr P0100.
Głosować można przez >> stronę internetową
Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w >> zakładce
newsy iconSKARBNIKOWE GODY ANNO DOMINI 2015 29 Września 2015
To już kolejna odsłona tej uświęconej tradycją plenerowej imprezy, połączona z uroczystymi obchodami 93 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Filmowo, bajkowo". W oczy rzucał się nasz uczeń przebrany gustownie za muszkietera, inny z kolei zamienił się w szwarccharakter z "Batmana", dziewczęta udawały księżniczki i inne bajkowo-baśniowe postaci. Było sympatycznie i kolorowo...

        Galeria
newsy iconSalon Maturzystów 2015 Gliwice – Jak dobrze zdać maturę? 25 Września 2015
Oferty edukacyjne Uczelni Wyższych oraz sposoby skutecznego przygotowania się do Egzaminu Maturalnego, uczniowie ostatnich klas technikum i liceum poznali biorąc udział w wykładach na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w ramach Salonu Maturzystów 2015 w dniu 23.09.2015 r. Wydarzenie to co roku przyciąga wielu maturzystów w różnych ośrodkach akademickich na terenie naszego kraju. Tak samo też i było z naszymi uczniami, którzy oprócz wiedzy zostali wyposażeni w odpowiednią ściągę w postaci "Informatora dla maturzystów 2016". Wszystkich zainteresowanych tym tematem oraz zawartością informatora zapraszamy do szkolnego doradcy zawodowego.
newsy iconRekrutacja nauczycieli na Job Shadowing we Francji – Erasmus 23 Września 2015
Zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w naszej szkole do udziału w rekrutacji – Job Shadowing dualnego systemu edukacyjnego we Francji - realizowanego w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji nauczycieli". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy nauczyciela" oddając go do dnia 16.10.2015 r. w biurze projektu znajdującego w CKPiU lub wcześniej u pana Krzysztofa Kaptura – koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji nauczycieli


       Formularz zgłoszeniowy nauczyciela
newsy iconUWAGA!!! KONKURSY HISTORYCZNE!!!! 17 Września 2015
Zapraszamy uczniów Liceum i Technikum do wzięcia udziału w dwóch konkursach historycznych.

1. XI Konkurs Historycznym organizowanym przez Stowarzyszenie NZS 1980 pod patronatem Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Temat tegorocznego konkursu to: "Konsekwencje II wojny światowej". Główną nagrodą w konkursie jest dwutygodniowy kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii.
2. III Edycja Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii"organizowana przez Fundację Centrum Solidarności.
Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela p. Adam Łacwik (sala 212 lub cała szkoła).
newsy iconRekrutacja na praktyki miesięczne we Francji – Erasmus+ 15 Września 2015
Zapraszamy młodzież 2 klasy technikum kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej do udziału w rekrutacji - praktyki miesięczne we Francji - realizowanych w ramach programu Erasmus+. Szczegółowe warunki naboru zawarte są w "Regulaminie rekrutacji". Chęć udziału w projekcie należy potwierdzić wypełniając "Formularz zgłoszeniowy" oddając go do dnia 25.09.2015 r. u pana Krzysztofa Kaptura - koordynatora projektu.

       Regulamin rekrutacji


       Formularz zgłoszeniowy
newsy iconSkarbnikowe Gody 2015 10 Września 2015
26 września 2015 w ramach Skarbnikowych Godów odbędzie się barwna parada pod hasłem : BAJKOWO, FILMOWO. Klasy gimnazjum przebiorą się za postacie z bajek a klasy ponadgimnazjalne za bohaterów filmowych. Dla najliczniejszych i najciekawiej przebranych klas przewidziane są cenne nagrody. Zachęcamy do licznego udziału w imprezie. Więcej szczegółów u wychowawców klas a także opiekunów samorządu uczniowskiego.
newsy iconNoc gimnazjalisty w CE! 10 Czerwca 2015
NOC GIMNAZJALISTY W CENTRUM EDUKACJI, 12-13 czerwca godz. 19.00 - 7.00. ZAPRASZAMY!!!
W programie wiele atrakcji m. in.:
- turniej gier CS, FIFA na XBOX, PS3, PS4, LEGO MINDS, nauka nagrywania i montażu filmu
- warsztaty filmowe, konkurs o mediach, maraton filmów sf i horrory
- wirtualne muzeum (wykorzystanie tablicy multimedialnej)
- gry i zabawy logiczno-matematyczne, świat pod mikroskopem, tworzenie wielkiego obrazu
- blok sportowy – piłka nożna, siatkówka, tor cross fit, jump frog (trampoliny)
newsy iconZapraszamy do Centrum Edukacji! 26 Maja 2015
W dniu 22.05 nasi uczniowie udali się do zaprzyjaźnionych szkół gdzie zapraszali uczniów klas 3 gimnazjalnych do dołączenia do naszej szkoły, wspólnej nauki, zabawy i rozwijania talentów. Promowaliśmy innowacje programowe w liceum i technikum, działania aktorskie, teatralne i kabaretowe, naszą gazetę "Orbit Inside", zajęcia pozalekcyjne. Byliśmy bardzo mile i życzliwie przyjęci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy się spotkać i spędzić kilka radosnych chwil.

        Galeria
newsy iconDoYouKnow?! 13 Maja 2015
Już są!! Wyniki ostatniego konkursu w ramach cyklicznej zabawy DoYouKnow!! PANGRAM to oczywiście zdanie, które zawiera każdą literę alfabetu, a przykładem w języku angielskim może być zdanie: 'The quick brown fox jumps over the lazy dog'. Podwójne zaproszenie do Multikina wygrywa GRZESIU WĄS z klasy 1ga ! Przed Wami kolejne pytanie w naszej cyklicznej zabawie z języka angielskiego: Dlaczego książę Jerzy, syn Williama i Catherine, w trakcie oficjalnych wizyt, oraz na oficjalnych fotografiach nosi krótkie spodenki? Nawet w chłodne jesienne dni :) Na odpowiedzi czeka p.Bobrowska i p.Ustupska do środy 20 maja. Tradycyjnie do wygrania podwójne zaproszenie do Multikina!!
newsy iconDNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI 22 Kwietnia 2015
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Centrum Edukacji, tj. Gimnazjum nr 11. Technikum nr 1 oraz IX Liceum Ogólnokształcące, serdecznie zapraszają na dni otwarte, które odbędą się dla uczniów Państwa Szkół 27, 28 i 29 kwietnia 2015 r. w godzinach od 8:00 do 14:00. W ramach spotkania zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna naszej szkoły, ciekawe lekcje otwarte, gry i zabawy między innymi gra strategiczna w której uczniowie będą poznawać naszą szkołę. Dodatkową ofertą jest organizowany piknik majowy, który odbędzie się w sobotę 16 maja 2015 r.

       Zaproszenie na dni otwarte

       Zaproszenie na "piknik majowy"
newsy iconPRZYGODA Z FILMEM, CZYLI NASI W WST 15 Kwietnia 2015
WST to oczywiście skrót od Wyższa Szkoła Techniczna – filia tej katowickiej uczelni znajduje się w Zabrzu (wydział aktorstwa i mediów). ). "Przygoda z filmem" to po prostu warsztaty pod roboczym tytułem "Tworzenie filmów". Tym razem klasa I La (21 osób) wraz z wych. mgr Krzysztofem Kurczyną wysłuchała zwięzłej prelekcji na temat różnych technik tworzenia filmowych tekstów kultury, a następnie spróbowała – po podziale na trzy mniej więcej równe grupy – przygotować jakiś prosty scenariusz i sfilmować ciąg scenek.
newsy iconPrezentacje projektów gimnazjalnych 29 Marca 2015
20 marca po raz kolejny odbyły się w naszym gimnazjum prezentacje projektów gimnazjalnych. Uczniowie klas III mieli okazję zaprezentować swoim kolegom, nauczycielom oraz przybyłym rodzicom rezultaty rocznej pracy nad projektem. Efekty przeszły wszelkie oczekiwania. Gratulujemy pomysłowości, kreatywności
i nietuzinkowych rozwiązań!
Naprawdę było warto!
        Galeria
newsy iconMłodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 27 Marca 2015
W dniu wczorajszym tj. 26.03.2015 r odbyły się szkolne eliminacje Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Polegały one na wykazaniu się wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Na rozgrywkach powiatowych reprezentować Naszą Szkołę będą: Michał Gajda, Artur Ziółkowski i Rafał Kastelik.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
newsy iconHISTORIA NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA 27 Marca 2015
W 2009 roku z okazji 70-lecia wybuchu II Wojny Światowej zorganizowaliśmy w CE okolicznościową sesję popularnonaukową połączoną z wystawą – cieszyła się dużym zainteresowaniem. 24 marca 2015 roku powtórzyliśmy tę imprezę naukową, tym razem z okazji 75-lecia zakończenia tej wojny.

newsy iconTydzień Języków Obcych 23.03 - 27.03 22 Marca 2015
Tydzień Języków Obcych, pod hasłem TYDZIEŃ AMERYKAŃSKI już od poniedziałku w naszej szkole! W ramach Tygodnia między innymi konkurs tłumaczenia, konkurs wiedzy i kulinarna niespodzianka. Zapraszamy wszystkie klasy do przygotowania Kącika Amerykańskiego- może być to np. gazetka w klasie, portret, obraz, plakat, makieta 3D, wyroby hand made- wszystko to, co kojarzy się Wam ze Stanami! Nagroda dla całej klasy! Zachęcamy do czytania plakatów widocznych na korytarzach, sprawdzimy, kto zapamiętał najwięcej! W piątek słuchajcie uważnie audycji nadawanej przez Szkolny Radiowęzeł – posłuchajcie kilku charakterystycznych cytatów, rozpoznajcie je i zgarnijcie nagrodę:)

        Zobacz plakat
newsy iconEtap wojewódzki Olimipady Solidarności 18 Marca 2015
Za nami etap wojewódzki Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii" do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów z Centrum Edukacji: Dawid Petrykowski i Jakub Kasprzycki. Śląska edycja Olimpiady odbyła się w w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach przy ul. Mikołowskiej. Oprócz udziału w olimpiadzie, nasi reprezentanci zwiedzili także Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

        Galeria
newsy iconBartłomiej Górski i Bartosz Mąsior finalistami XII Miejskiego Konkursu Ortograficznego 13 Marca 2015
Miło nam poinformować, że dwaj nasi koledzy Bartłomiej Górski i Bartosz Mąsior zostali zakwalifikowali się do finału XII Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Życzymy im powodzenia w Wielkim Finale, który odbędzie się 31 marca 2015 r w VILO w Zabrzu.

newsy iconWizyta klasy 4 TB w Instytucie Metalurgii i Żelaza w Gliwicach 13 Marca 2015
24.02.2015 roku klasa 4 TB zwiedzała Instytut Metalurgii i Żelaza w Gliwicach. W czasie wycieczki uczniowie mieli możliwość spotkania się z pracownikami naukowymi instytutu, m.in. prof. zw. dr hab. Jerzym Weidermannem i zapoznania się z charakterem i zakresem działań placówki. W trakcie pobytu w zakładzie przedstawiono im różnego rodzaju procesy badawcze.
        Galeria
newsy iconSUKCES SIATKAREK ! 04 Marca 2015
Po wygraniu Mistrzostw Zabrza Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt reprezentacja Centrum Edukacji w dniu 03.03.2015 r. rozegrała zawody na szczeblu rejonu z reprezentantkami Rudy Śląskiej. Wygrywając mecz zakwalifikowała się do półfinału Mistrzostw Śląska. Gratulujemy dziewczynom i opiekunowi p. Z. Mazurkiewiczowi, życzymy sukcesu w półfinałach i Mistrzostwa Śląska !
newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2015 – poznaj swój przyszły zawód! 03 Marca 2015
Dzień Przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W obecnym roku szkolnym odbędzie się on 25 marca 2015 r. W projekcie tym co roku bierze udział około 100 uczniów szkół średnich, którzy odbywają jednodniowe praktyki u pracodawców różnych branż w firmach z naszego regionu.
newsy iconI La w muzeum w Świętochłowicach ... 28 Lutego 2015
Muzeum Powstań Śląskich udowodniło, że wizyta w takiej placówce kulturalnej nie musi być nudna i męcząca – trudno było naszych licealistów oderwać od tej ekspozycji. Warto tam pojechać i sprawdzić na własne oczy, a przypomnieć też sobie, za co nasi rodacy krew niegdyś przelewali ...

     Galeria
newsy icon"Centrum Edukacji Biega" 27 Lutego 2015
Inauguracja spotkań biegowych i Nordic Walking odbyła się 22 lutego 2015 godz.10.00. Wzięło udział 22 uczestników, pętla 4100 m lub 5000 m. W sumie razem przebyliśmy ponad 95 km ! W niedzielę 1 marca 2015 start godz. 10.00, pobijamy ten wynik. Aby to zrobić potrzeba więcej uczestników. Zapraszamy również absolwentów Centrum Edukacji. Impreza ma charakter cykliczny, cotygodniowy.

     Galeria
newsy iconNIECH ŻYJE BAL... CZYLI STUDNIÓWKA 2015! 22 Lutego 2015
W ostatnią sobotę, tj. 21 lutego maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w balu studniówkowym, który odbył się w Białym Domu w Paniówkach. Gratulujemy wszystkim kondycji, wytrwałości a przede wszystkim dobrego humoru, niech towarzyszy Wam aż do matury. Zapraszamy do naszej Galerii i wspólnego oglądania kilku migawek z balu. Maturzystom zaś życzymy, aby udana studniówka była dobrą prognozą przed egzaminem.

     Galeria
newsy iconPoznaj historię Grudnia 1981 – wystawa "Kopalnia strajkuje" 21 Lutego 2015
W dniach 18-27 lutego 2015 roku w Centrum Edukacji prezentowana jest wystawa "Kopalnia strajkuje". Poświęcona jest ona strajkowi i pacyfikacji KWK "Wujek" w Katowicach w dniach 13-16 grudnia 1981 roku. Wystawa prezentowana jest na korytarzu 3 piętra naszej szkoły. Zapraszamy!

     Galeria
newsy iconPodsumowanie projektu MZMPwR 18 Lutego 2015
W lutym 2015 zakończyliśmy realizacje projektu systemowego "Mam Zawód Mam Pracę w Regionie"(MZMPwR). Podsumowując go, zwróciliśmy szczególną uwagę na zdobyte doświadczenia, które w zdecydowany sposób wpłyną na rozwój zawodowy uczniów naszego technikum. W Zabrzu projekt ten rozpoczął się we wrześniu 2012 r. i trwał około 2,5 roku do lutego 2015 r.
Szkolny koordynator projektu MZMPwR Krzysztof Kaptur.

newsy iconWIELKI SUKCES NASZEGO TECHNIKUM - KOLEJNA BRĄZOWA TARCZA 05 Lutego 2015
Tak więc znowu nasze Technikum nr 1 na rok 2015 zdobyło Brązową Tarczę, czyli prestiżowe wyróżnienie przyznawane w ogólnopolskim rankingu edukacyjnym czasopisma „Perspektywy".. Pod uwagę bierze się tu wyniki egzaminów zewnętrznych, a także olimpiady. W dodatku, jeżeli chodzi o sumaryczny wynik w skali kraju, awansowaliśmy o 28 miejsc, tzn. z 243 miejsca na 215 miejsce.
newsy iconDzień Żaka 2015 05 Lutego 2015
Dnia 30 stycznia 2015 roku tegoroczni maturzyści z naszej szkoły zorganizowali Dzień Żaka. Jest to wieloletnia szkolna tradycja w okresie studniówkowym i przedmaturalnym. Młodzież zaprezentowała się w atrakcyjnych przebraniach własnego pomysłu. Kolorowe i oryginalne stroje przykuwały uwagę i na moment pozwoliły zapomnieć o zbliżającej się maturze.

newsy iconBezpieczne ferie zimowe 29 Stycznia 2015
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły życzą Wam wesołych, radosnych i udanych a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.
newsy iconKONKURS JUBILEUSZOWY 29 Stycznia 2015
W tym roku rozpoczyna się okrągła 70 już rocznica oficjalnego otwarcia naszej szkoły. W związku z tym jubileuszem 28 stycznia odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O CENTRUM EDUKACJI – po raz pierwszy w dziejach tej placówki. Oto lista laureatów: Dawid Petrykowski (I La – 36 punktów) i Anna Kiepura (II Ta – także 36 punktów) oraz na II miejscu Edyta Cieślik (II Ta – 33 punkty).
Krzysztof Kurczyna.
newsy iconII edycja SPELLING BEE już za nami!! 29 Stycznia 2015
SPELLING BEE to impreza, która przyciąga zainteresowanie wszystkich zabrzańskich miłośników języka angielskiego. Po dwóch rundach kwalifikacyjnych z 240 gimnazjalistów została wyłoniona Złota Dziesiątka :) Najlepsi z najlepszych literując wcale nie łatwe angielskie słówka zdobywali punkty w rundzie finałowej. Po ciężkiej 'walce' zwyciężyli reprezentanci Zabrzańskiej Trójki- Paweł, Julka i Krzysiek- to trzy pierwsze miejsca! My gratulujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM- byliście świetni!! Już dziś zapraszamy Was do udziału w III Edycji Konkursu w przyszłym roku :)
Agnieszka Bobrowska i Joanna Ustupska - Kubeczek
newsy iconPolonez Maturzystów 2015 29 Stycznia 2015
Jak co roku nasi maturzyści wzięli udział w organizowanym przez władze samorządowe Polonezie Maturzystów 2015. 15 stycznia 2015 wraz z ze swoimi rówieśnikami ze szkół naszego miasta odtańczyli wspólnie poloneza na Placu Krakowskim. Pogoda jak i humory jak zwykle dopisały. Władze naszego miasta dla maturzystów ufundowały wejściówki do miejskiego Aquaparku Aquarius w Zabrzu.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.
Krzysztof Kaptur
newsy iconOKWoM – czym to się je ? 15 Grudnia 2014
Brzmi nieco egzotycznie, ale OKWoM to po prostu skrót od "Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach". Trójka naszych uczniów z I La i III La, tj. Angelika Koszelnik, Wiktoria Duka i Mateusz Greń, po przesłaniu prac pisemnych (tematyka medioznawcza) została zakwalifikowana do okręgowego etapu tegoż ogólnokrajowego konkursu. Ich opiekunami byli poloniści: mgr Jolanta Leszczyńska i mgr Krzysztof Kurczyna.

newsy iconŚwiąteczna paczka dla dzieci z Świetlicy Środowiskowej "Andrzejka" 12 Grudnia 2014
Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak wielkie serca mają nasi uczniowie i nauczyciele. Świąteczne paczki już trafiły do Świetlicy Środowiskowej "Andrzejka". Nie byłoby to możliwe gdyby nie Wy – nasi darczyńcy :-)
Za wszystkie, nawet te najdrobniejsze podarki w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.
A pamiętajcie, że dobro ofiarowane zawsze wraca do nas w dwójnasób – czego i Wam serdecznie życzymy :-)
Katecheci Centrum Edukacji i Samorząd Uczniowski
newsy icon"Góra Grosza" w naszej szkole oficjalnie zakończona. 12 Grudnia 2014
Samorząd Uczniowski dokonał komisyjnego mierzenia i jest nam miło ogłosić ze najlepszy wynik 8675g uzyskała klasa 3 TA. Serdecznie gratulujemy. 2-gie miejsce klasa 4 TA - 7734g. "Góra Grosza" jaką udało nam się uzbierać jest naprawdę imponująca. Po przeliczeniu każdego grosika możemy ogłosić, że zebraliśmy w sumie 18 306 monet! co dało w sumie bardzo realną kwotę 396,31 zł.. Pieniądze już ruszają do potrzebujących dzieciaków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy - Samorząd Uczniowski.
newsy iconŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości w Centrum Edukacji - przedsiębiorczość w praktyce. 01 Grudnia 2014
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 143 krajach świata, również w Polsce. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) odbył się w dniach 17 - 23 listopada. Centrum Edukacji kolejny raz włączyło się w tę akcję wraz z Zabrzańskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (ZCWP).
newsy iconOlimpiada Solidarności "Dwie dekady historii" - II edycja, etap szkolny 28 Listopada 2014
W dniu 25 listopada br. odbył się w Centrum Eduakcji etap szkolny II edycji ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. Uczniowie rozwiązywali test, składający się z 25 zadań o różnym stopniu trudności. Cały etap szkolny trwał 60 minut. W konkursie, w którym nagrodami są promesy indeksu Uniwersytetu Gdańskiego, roczne stypendium naukowe i bon na wszystkie publikacje IPN, udział wzięli uczniowie klasy I La: Angelika Garbacik, Jakub Kasprzycki i Dawid Petrykowski oraz II La: Angelika Kubica. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Katowicach w marcu przyszłego roku awansowali Jakub Kasprzycki i Dawid Petrykowski.
newsy iconAngelika Błażejewska trzecia w kraju ! 19 Listopada 2014
Miło nam poinformować, że nasz koleżanka z klasy II LB – Angelika Błażejewska zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Jesteśmy powołani do prawdy". Konkurs został ogłoszony przez Gimnazjum nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Lublinie, a patronat nad nim objęli Ks. Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Jacek Welter - Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Marian Król - Przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność".
newsy iconI MIEJSCE PATRYKA SOCAŁY W XIV KONKURSIE GAWĘDZIARSKIM "JO WOM GODOM" 19 Listopada 2014
17.11.2014 r. W Muzeum Górnictwa w Zabrzu odbył się finał XIV konkursu gawędziarskiego „Jo wom godom". Konkurs został zorganizowany przez CENTRUM EDUKACJI TWÓRCZEJ – Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Uniwersytet Śląski, Wydawnictwo „Sapientia". Patronat merytoryczny nad imprezą objął WOM ODN w Katowicach, zaś patronat medialny „Nowiny Zabrzańskie". Oceniano m.in. kulturę języka, poprawność gwary śląskie, oryginalność tematu lub tekstu, ciekawą autoprezentację, ogólny wyraz artystyczny (w tym dykcja, obycie sceniczne). We wszystkich aspektach Patryk Socała okazał się perfekcyjny, no i ... zwyciężył. Wielkie gratulacje składamy również p. Jolancie Leszczyńskiej, pod kierunkiem, której przygotowywał się do występu.
newsy iconLISTOPAD NA BIAŁO I CZERWONO 17 Listopada 2014
Trzeba przyznać, że Samorząd Uczniowski miał świetny pomysł w związku z dniem 11 listopada, czyli z obchodami Święta Niepodległości. Nasza szkoła rozbłysła bielą i czerwienią: na niemal wszystkich oknach od ulicy 1-go Maja i de Gaulle'a (także od strony hali) pojawiły się akcenty w barwach narodowych – flagi o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu widać Centrum Edukacji z daleka, a efekt wizualny i estetyczny jest naprawdę ładny. Trzeba młodzieży przypominać o naszej niełatwej historii, a przy okazji warto ozdobić szkołę. Mamy nadzieję, że tę akcję młodzież będzie kontynuować w następnych latach.   KK
newsy iconSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KINIE POLSKIM 14 Listopada 2014
Miejsce: sala 210 (II p.)
Termin: 5 listopada 2014 r. (środa), godz. 10.00
Czas: ok. 30 min.
Organizator: mgr Krzysztof Kurczyna (polonista)
Zgłoszenia: 25 uczniów
newsy icon„CEnzura" - konkurs na Logo 03 Listopada 2014
Szkolna Grupa Artystyczna „CEnzura" ogłasza konkurs na Logo, które ma być wyrażeniem charakteru i działań „CEnzury". W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły, który ma ciekawy pomysł i umiejętności graficzne. Gotowy projekt w formacie jpg przekazujemy opiekunom „CEnzury". Termin oddania prac to 28 listopada 2014 roku. Specjalnie powołana komisja oceni prace. Jury, w ocenie projektów, będzie brało pod uwagę: estetykę i oryginalność wykonania, adekwatność do tematu oraz pomysłowość. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Zwycięskie logo zdobić będzie fanpage „CEnzury" oraz będzie nieodłączną częścią artykułów o Grupie.
newsy iconWygraj indeks i stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym! 24 Października 2014
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego) i ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990. W I edycji w Konkursie udział wzięło ponad 300 szkół ponadgimnazjalnych! ZGŁOSZENIA: ADAM ŁACWIK SALA 212.
newsy iconWYJĄTKOWO UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI KOMPUTEROWEJ 09 Października 2014
Uczniowie Centrum Edukacji w Zabrzu mają od wtorku, 30 września 2014 roku do dyspozycji nowoczesną salę komputerową, która powstała w ramach realizacji projektu" Mam zawód, mam pracę w regionie". Uroczystość otwarcia pracowni uświetnili swoją obecnością dostojni goście w osobach : Prezydent Miasta Zabrze - Małgorzata Mańka-Szulik, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego - Ewa Wolnica, Radni Miasta Zabrze.
newsy iconZ ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT ? 09 Października 2014
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - STATYSTYKA I WYNIKI
MIEJSCE: sala 210 (II p.)
TERMIN: 1 października 2014 r.
ORGANIZATORZY: mgr K. Kurczyna (polonista) i mgr K. Hryszkiewicz (polonistka)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś