1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconZABRZAŃSKI WRZESIEŃ, CZYLI SKARBNIKOWE GODY A.D. 2014 01 Października 2014
To już kolejna odsłona tej plenerowej imprezy, połączona z obchodami 92 rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Zbiórka w szkole była o godz. 10.00, po rozdaniu gadżetów promocyjnych (sercotornistry, logo, transparenty itd.) ruszyliśmy do centrum miasta. Nasze serce wykonane z wielu świecących żaróweczek zwracało powszechną uwagę, mieliśmy też napis „Centrum Edukacji" złożony z pojedynczych liter niesionych przez naszych uczniów. Dobrym pomysłem było ukazanie analogii między skrótem nazwy naszej szkoły a europejskim znakiem jakości (CE). Było ciekawie i kolorowo.
newsy iconJUBILEUSZOWA FILMOWA INAUGURACJA 23 Września 2014
15 września w poniedziałek tradycyjnie w sali 220, czyli w pracowni polonistycznej na II piętrze, ruszył Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy „Orion" (opiekun: mgr Krzysztof Kurczyna).newsy iconSAMORZĄD UCZNIOWSKI CE 02 Września 2014
Chcesz zrobić coś w swojej szkole? Chcesz zostać nowym przewodniczącym lub członkiem Samorządu Uczniowskiego? Złóż swoją kandydaturę!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI CE


newsy iconCEnzura! 02 Września 2014
Kochasz teatr? Masz dystans do siebie? Lubisz się wygłupiać?
PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS I POKAŻ CO POTRAFISZ (skecz, monolog, drama, piosenka, itp.)
CASTING: 10 września 2014 godzina 14:30 - AULA.
Czekamy właśnie na Ciebie!
Jesteśmy zespołem artystycznym, z większym lub mniejszym talentem smile, ale z ogromnym zaangażowaniem i sporą dozą humoru!
Kochamy to, co robimy, dlatego DOBRA ZABAWA to nasze motto!
CEnzura!
newsy iconZAKOŃCZENIE SZKOLNEJ LIGII PIŁKI NOŻNEJ 18 Kwietnia 2014
Zakończyły się rozgrywki w ramach Szkolnej Ligii Piłki Nożnej pięcioosobowej w hali Centrum Edukacji dla klas ponadgimnazjalnych. W VII edycji rozgrywek – I miejsce zajęła drużyna z klasy II Technikum


newsy iconOgólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2014 - 3 miejsce w Zabrzu 18 Kwietnia 2014
W dniu 10.04.2014 r. drużyna Centrum Edukacji w składzie Paweł Kawczyk, Patryk Żebrowski i Tomasz Kmieciński reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym odbywającym się w Zespole Szkół Mechaniczno Samochodowych w Zabrzu. W wyniku końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce. Opiekunem drużyny był p. Krzysztof Kaptur.
 •  Galeria

newsy iconINFOSTR@DA 01 Kwietnia 2014
W ramach INFOSTR@DY uczniowie klas czwartych technikum wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach. Zajęcia pokazały uczniom możliwość wykorzystanie programowania w przyjaznej i zabawowej formie. Każdy z uczestników miał okazję zmierzyć się z zadaniem zespołowej konstrukcji i oprogramowania robota przygotowanego według wspólnego pomysłu z klocków LEGO MINDSTORMS.

 •  Galeria

newsy icon„Dzień przedsiębiorczości" XI edycja 31 Marca 2014
Nasz szkoła wzięła po raz 10 udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości 2014 w ramach którego 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w jednodniowej praktyce u 15 pracodawców z terenu między innymi Zabrza, Gliwic, Knurowa, Siemianowic Śląskich. Przykładowe stanowiska pracy jakie obserwowali uczniowie to: informatyk, przedszkolanka, nauczyciel, bibliotekarz, specjalista ds marketingu i administracji, księgowy, lakiernik, lekarz, sekretarka, sprzedawca.
newsy iconWarsztaty powtórkowe przed egzaminem gimnazjalnym 13 Marca 2014
Zapraszamy na warsztaty powtórkowe przed egzaminem gimnazjalnym, które odbędą się w każdą sobotę począwszy od 15 marca w budynku Centrum Edukacji,prowadzone przez nauczycieli szkół średnich.
Na każdy dzień przewidziane są 4 godziny lekcyjne od godziny 9:00.
Oczywiście wszystko za darmo !!!
Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe !!!

ZAPRASZAMY!  >>ZOBACZ PLAKAT<<
newsy iconSZKOLNY KONKURS ARTYSTYCZNY - MAM TALENT 2014 11 Marca 2014
26 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Artystycznego pt. „ Mam talent ". Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia był pan Krzysztof Kurczyna wraz z panią Joanną Kowalską oraz panią Iwoną Promny–Pohl, którzy jednocześnie zasiadali w jury. Po raz pierwszy w historii tego konkursu w komisji zasiadał uczeń klasy II TA Michał Karwel – ubiegłoroczny zwycięzca. Ideą konkursu jest odkrywanie talentów wśród naszej młodzieży, a jednocześnie jest doskonałą podpowiedzią dla młodych ludzi w jaki sposób mogą spędzać wolny czas by się nie nudzić.
newsy iconOstatki w CE czyli BABECZKOWA BITWA! 11 Marca 2014
Tradycji zadość stać się musi! 26 lutego odbyła się w naszej szkole BABECZKOWA BITWA! W szranki miało odwagę stanąć 8 klas, które za zadanie miały przygotować babeczki. Aby jednak zadanie nie okazało się zbyt łatwe, każda z klas wylosowała utrudnienie. Interpretacja własna, trochę czasu w kuchni + dobra zabawa dała takie oto rezultaty! Oceńcie sami.

newsy iconWalentynki na wesoło 11 Marca 2014
Jak się bawić, to się bawić! Idąc za głosem naszych serc 14 lutego udaliśmy się w najromantyczniejszy zakątek naszej szkoły – na aulę, a tam czekał na nas profesor Kozak, specjalista od ;. wszystkiego, a najbardziej relacji damsko-męskich. I tak opowiedział nam o jaskiniowcach, eleganckich damulkach, zaręczynach i ; smartfonach. Przekonujący był, choć nie tak przekonujący jak jego żona. Co to była za KOBIETA! Razem stworzyli niezapomniany duet, który rozśmieszył nas do łez.   >>ZOBACZ FILM<<newsy iconW przededniu dnia Świętego Walentego 11 Marca 2014
Miłość uskrzydla, a romantyzm dodaje jej blasku więc i my w przededniu Walentynek udaliśmy się do ... Paryża. Tu, w zaciszu małej paryskiej uliczki oddaliśmy się prawdziwie duchowej uczcie w doborowym towarzystwie. Asnyk, Gałczyński, Pawlikowska, Goethe, Mickiewicz, Greń, Duka, Szymczyk, Szembek, Langer, Borowski i inni. Czyż to nie światowa czołówka? I było lirycznie, melodyjnie, gwieździście i słodko... Na długo to zapamiętamy!   >>ZOBACZ FILM<<
newsy iconWIELKI SUKCES NASZEGO TECHNIKUM w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. 21 Lutego 2014
Tym razem wróciliśmy z przysłowiową tarczą (sentencja pochodzi z epoki antyku). W dobie powszechnego lamentu nad naszą młodzieżą warto podkreślić, że czasami życie zaskakuje nas pozytywnie. W internetowym ogólnopolskim prestiżowym rankingu Megabazy Edukacyjnej Perspektywy nasze technikum, czyli Technikum nr 1 z Zabrza, zajęło dobre pozycje w czołówce krajowych szkół zawodowych ponadgimnazjalnych, czyli kończących się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym. Przyznano nam Brązową Tarczę, co jest na pewno ważnym wyróżnieniem.
newsy iconPOLSKO - NIEMIECKO - FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 20 Lutego 2014

Zakończył się cykl wymian ze szkołami partnerskimi z Essen i Dunkierki. Po spotkaniach we Francji ( kwiecień 2013) i w Polsce (wrzesień 2013) przyszedł czas na wizytę w Niemczech. Uczestnicy cyklu spotkali się w lutym w Dortmundzie. Program spotkania był bardzo bogaty. Oprócz wizyty w szkole naszych gospodarzy, Heinz-Nixdorf-Berufskolleg w Essen, uczniowie zwiedzili firmę energetyczną Nord-West AG w Recklinghausen i Centrum Kultury Zeche Zollverein w Essen , od 2001 wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Nieplanowaną, ale na pewno dużą atrakcją była wizyta na obiekcie treningowym Borussii Dortmund i spotkanie z zawodnikiem tej drużyny, reprezentantem Polski i absolwentem naszej szkoły, Łukaszem Piszczkiem.
newsy iconPo rozum do... Politechniki Śląskiej - "Przetwarzanie języka naturalnego" 31 Października 2013
Politechnika Śląska w Gliwicach chętnie gości w swoich progach przyszłych studentów a póki co uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej (http://inf.polsl.pl) zaprasza zainteresowanych na cykl comiesięcznych wykładów organizowanych w ramach "Wszechnicy Informatyki". Dnia 25.10.2013 wzięliśmy udział w wykładzie "Przetwarzanie języka naturalnego".

newsy iconI edycja Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego "Spelling Bee" 30 Października 2013
Zapraszamy do udziału w I edycji Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego "Spelling Bee" organizowanego przez Centrum Edukacji w Zabrzu. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów klas gimnazjalnych. Odbędzie się on w trzech etapach: szkolnym (w szkole macierzystej ucznia), międzyszkolnym i finałowym (w CE w Zabrzu). W etapie szkolnym udział wziąć może dowolna ilość uczniów ze szkoły, do etapu międzyszkolnego natomiast, przechodzą 4 najlepsze osoby ze szkoły.
Zakres leksykalny obejmował będzie materiał przewidziany podstawą programową dla gimnazjum. Zgłoszenia prosimy przesyłać na załączonej karcie zgłoszeniowej do dnia 6 listopada 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Gwarantujemy fajną zabawę.

Karta zgłoszeniowa: KLIK!
newsy iconWYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA – BRONOWIC 30 Października 2013
We wtorek 22.10.2013 roku uczniowie klas III TA i III TB uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej "Szlakiem Młodej Polski". Uczniom towarzyszyli w charakterze opiekunów – mgr Jolanta Leszczyńska, mgr Joanna Małnowicz, mgr Mirosław Panek. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia Bronowic, a ściślej rzecz ujmując od obejrzenia chaty Bronowickiej "Rydlówki" czyli miejsca, gdzie w 1900 roku odbyło się słynne wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną.
newsy iconWarszawska jesień 28 Października 2013
O 4.30 dnia 9 października wyruszyliśmy w drogę ku Warszawie. W wycieczce brała udział młodzież z różnych klas szkół Centrum Edukacji pod opieką p. Adama Łacwika, p. Zbigniewa Izdebskiego i p. Mariusza Świetlika. Głównym celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.
newsy iconNOWY KIERUNEK - BOCHNIA 09 Października 2013
Po raz pierwszy chyba w historii szkoły, a na pewno przez ostatnie ćwierćwiecze, wybraliśmy się autokarem p. Majeckiego 7 października 2013 roku (poniedziałek) do zabytkowej kopalni soli w Bochni, wpisanej ostatnio na prestiżową światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
W wyprawie brało udział w sumie 40 osób, tzn. 37 uczniów z 2 zaprzyjaźnionych klas (III La i II Ta) oraz zgodnie z przepisami 3 opiekunów (mgr K. Kurczyna – kierownik wycieczki, mgr J. Kowalska i mgr I. Promny-Pohl).
newsy iconPolsko-niemiecko-francuska współpraca młodzieży w ramach Trójkąta Weimarskiego 02 Października 2013
W dniach od 15 do 20 września tego roku dwanaścioro uczniów liceum i technikum miało okazję spotkać się ponownie z poznanymi podczas pierwszego wyjazdu (w kwietniu do Dunkierki) uczniami z Niemiec i Francji. Drugi projekt w trwającym obecnie cyklu odbył się w Polsce i został przygotowany przez naszą szkołę przy finansowym wsparciu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

newsy iconSkarbnikowe Gody 2013 w Zabrzu 23 Września 2013
W tym roku Skarbnikowe Gody, oficjalne święto naszego miasta odbyły się w sobotę 28 września 2013. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tej imprezie. W korowodzie ulicami naszego miasta przemaszerowały diabełki i upiory.


newsy iconBartek Górski wśród finalistów X Miejskiego Konkursu Ortograficznego 12 Czerwca 2013
W roku szkolnym 2012/2013 VI LO w Zabrzu gościło po raz dziesiąty uczniów zabrzańskich szkół ponadgimnazjalnych na Miejskim Konkursie Ortograficznym. Jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży zasad poprawnej polszczyzny oraz umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności z zakresu ortografii i interpunkcji.

newsy iconII miejsce Patryka Socały i III miejsce Mateusza Szwejdy w VI Międzyszkolnym Konkursie Gwarowym „Po naszymu, czyli po śląsku" 12 Czerwca 2013
Wspaniały sukces odnieśli nasi koledzy z klasy I Lb, Patryk Socała i Mateusz Szwejda w VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE GWAROWYM „PO NASZYMU, CZYLI PO ŚLĄSKU" zorganizowanym w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu. Patryk zajął II miejsce a Mateusz III.


newsy iconFinał Szkolnej Ligi piłki nożnej 03 Maja 2013
W dniu 26 kwietnia 2013r. nastąpiło oficjalne zakończenie Szkolnej Ligi piłki nożnej w hali klas ponadgimnazjalnych o puchar Dyrektora Szkoły Centrum Edukacji. W bieżącej edycji ligi szkolnej (6. edycja) najlepszą drużyną okazał się zespół z klasy 4Tb


newsy iconTurniej Motoryzacyjny 2013 28 Kwietnia 2013
Dla entuzjastów samochodów Zespół Szkół Mechaniczno Samochodowych w Zabrzu we współpracy z Policją Miejską w Zabrzu oraz Polskim Związkiem Motorowym zorganizował Turniej Motoryzacyjny, który odbył się 24 kwietnia 2013 r. W tym turnieju pod opieką Krzysztofa Kaptura wystartowała drużyna z naszego technikum w składzie Mariusz Mychliński, Patryk Żebrowski i Paweł Kawczyk.

newsy iconDzień Przedsiębiorczości 2013 – zawody w praktyce 28 Kwietnia 2013
17 kwietnia 2013, 39 uczniów Centrum Edukacji wzięło udział w „Dniu Przedsiębiorczości". Młodzież miała możliwość w ramach praktyki zapoznać się z pracą na określonych stanowiskach w 21 firmach na terenie Zabrza i okolicy.

Program edukacyjny "Dzień przedsiębiorczości"
newsy iconTargi Pracy i Edukacji 28 Kwietnia 2013
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Mam zawód – mam pracę w regionie"; w dniu 04.04.2013 r. zaprezentowaliśmy na Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych w hali MOSiR w Zabrzu ofertę edukacyjną Centrum Edukacji. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego jak również zapoznali się z ofertą pracodawców, uczelni wyższych, skorzystali z rozmów indywidualnych z doradcami zawodowymi.
Krzysztof Kaptur
newsy iconProjekty gimnazjalne 2013 28 Kwietnia 2013
Jak co roku nasi gimnazjaliści 2 klas zmagali się projektami edukacyjnymi, których zwieńczeniem była ich prezentacja w dniu 26.03. 2013 r. w auli naszej szkoły. Tematyka prac odzwierciedlała zainteresowania uczniów oraz ich pasje. Zobaczyć można było prezentacje multimedialne, taniec w wykonaniu uczniów, przedstawienia czy w końcu spróbować potraw z całego świata.

newsy iconMedycyna w praktyce 28 Kwietnia 2013
Alternatywą dla uczniów, którzy interesują się medycyną a studia wyższe to dla nich za duże wyzwanie jest Policealna Szkoła Medyczna Województwa Śląskiego w Zabrzu. Naukę w tamtejszej placówce można podjąć na wydziałach: elektroradiologii, higieny stomatologicznej, masażu, techniki dentystycznej oraz terapii zajęciowej.

newsy iconHUMOR ZE SPRAWDZIANÓW SZKOLNYCH, CZYLI „SREBRNE MYŚLI" 04 Lutego 2013
UWAGA: Na szczęście – zgodnie z duchem ustawy o ochronie danych osobowych – nie ujawniamy klas i nazwisk (a szkoda ...;))). Maturzystów obecnych i przyszłych zapraszamy do lektury:)

"SREBRNE MYŚLI" smile
newsy iconSzkolny Konkurs Artystyczny 01 Lutego 2013
Dnia 29 stycznia 2013 roku odbył się po raz kolejny w Centrum Edukacji Konkurs Artystyczny. W występach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz gościnnie udział wzięła uczennica Gimnazjum Nr 3 Karolina Zabrzańska.
W tym roku konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, a widownia była pod wielkim wrażeniem talentów uczestników występu.
Młodzi uczestnicy z dużą ekspresją i wdziękiem zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie oraz w grze na instrumentach i z wielką wrażliwością recytowali wiersze Brzechwy, Szymborskiej, Gałczyńskiego oraz po raz pierwszy w konkursie mogliśmy podziwiać imponujący pokaz taneczny.
newsy iconZabrzańskie Dni ECDL'a w Centrum Edukacji II Edycja 18 Grudnia 2012
Centrum Edukacji w Zabrzu oraz C.K. Prymus zapraszają Nauczycieli Przedmiotów Informatycznych wraz z uczniami gimnazjum na II Edycję Konkursu Informatycznego "Z ECDL-em przez życie" Zgłoszenie do Konkursu potwierdza nauczyciel danej szkoły mailowo do dnia 21 stycznia 2013.
Zgłoszenia przesyłamy na maila cekonkurs@wp.pl podając nazwę szkoły oraz ilość uczniów.
newsy iconPolitechnika Śląska w Gliwicach: Sprzęt i urządzenia na miarę XXI wieku! 16 Grudnia 2012
W dniu 28 listopada uczniowie klas 2La, 3Ta, 3Tb i 4Tc pod opieką p. Krzysztofa Kaptura, Magdaleny Drohojowskiej i Joanny Świderskiej uczestniczyli w Dniu Otwartym wydziału Mechanicznego Technologicznego. Uczniowie zapoznali się z kierunkami realizowanymi na wydziale, bazą dydaktyczną oraz laboratoriami wydziału. Największe wrażenie zrobiły laboratoria i baza dydaktyczna, której nie powstydziła by się żadna z europejskich uczelni wyższych – "sprzęt i urządzenia na miarę XXI wieku!" – tak komentowali uczniowie. Foto relacje z tego spotkania można zobaczyć w galerii.
newsy icon"Teledysk – sztuka czy reklama?", czyli o warsztatach Koła Naukowego Filmoznawców UŚ "KINOTOK" 06 Grudnia 2012
6.12.2012 w Centrum Edukacji odbyły się warsztaty "Teledysk – sztuka czy reklama? Analiza wideoklipu." zorganizowane przez Koło Naukowe Filmoznawców "KINOTOK" działające na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W spotkaniu prowadzonym przez panią Natalię Kaniak wzięło udział 19 osób z liceum i technikum. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z strukturą teledysków, metodami ich analizy i interpretacji oraz funkcjami, jakie spełniają we współczesnej kulturze. Całość zajęć miała charakter dość twórczy, ponieważ wszystko odbywało się na drodze wspólnej analizy znanych wideoklipów. Z pewnością takie spojrzenie na teledysk uwrażliwi uczestników warsztatów na przekazy audiowizualne, które w dobie ekspansji mediów często odbierane są bezrefleksyjnie.
newsy iconGazetka szkolna CE "Orbit Inside" zwycięzcą listopadowego konkursu zespołów redakcyjnych "JUNIOR MEDIA" 04 Grudnia 2012
Miło nam poinformować, że nasza szkolna gazetka "Orbit Inside" przygotowana na platformie „Junior Media" znalazła się na liście zwycięzców listopadowego konkursu "Junior w druku". Na łamach wtorkowego wydania "Dziennika Zachodniego" ukazało się uzasadnienie wyboru.

newsy iconKlasa II TB na scenie i pod sceną Teatru Śląskiego w Katowicach 30 Listopada 2012
30.11.2012 klasa II TB odwiedziła Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, by w ramach organizowanych tam wykładów poznać środki scenicznego wyrazu, zrozumieć rolę świateł, muzyki i scenografii w określonych widowiskach. Nasza młodzież miała gratkę co niemiara, ponieważ właśnie na dużej scenie grany jest "Hamlet" Williama Szekspira i nadarzyła się niecodzienna okazja, by usiąść wśród przygotowanych do wieczornego spektaklu dekoracji. Spojrzeć na czaszkę Yorika, dotknąć basenu z krwią, zastanowić się wśród leżących wkoło kościotrupów, nad tym czy ostatecznie lepiej "być albo nie być".
newsy iconEtap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka" 30 Listopada 2012
29.11.2012r. w Centrum Edukacji 6 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka" przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie współpracujące, m.in. z Uniwersytetem Warszawskim. Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). Podczas tegorocznej edycji uczniowie musieli rozwiązać test dotyczący literatury i wiedzy teoretycznoliterackiej. Odpowiedzieć na pytania z gramatyki i ortografii, no i napisać wypracowanie na temat bohatera literackiego lub filmowego. Wyniki konkursu poznamy w marcu 2013r., ale mamy nadzieję, że przyniosą sukces naszym szkolnym kolegom. Tym bardziej, że szkoła w poprzednich edycjach miała swoich laureatów.
newsy iconKoło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej UŚ z warsztatami "Prawo autorskie na co dzień" w CE 29 Listopada 2012
 29.11.2012 w Centrum Edukacji w Zabrzu odbyły się warsztaty "Prawo autorskie na co dzień" prowadzone przez przedstawicieli Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 25 naszych uczniów z liceum i technikum zapoznało się z podstawowymi zagadnieniami prawa autorskiego ze szczególnym uwzględnieniem problematyki praw autorskich w Internecie, korzystania z treści chronionych oraz odpowiedzialności za naruszenie praw twórców. W trakcie wykładu prowadzonego m.in. przez przewodniczącego koła - Bartosza Pudo młodzież zyskała możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy z dziedziny, która w dobie Internetu i nowych mediów wkracza w codzienne życie każdego z nas.
newsy iconHalloween'owe wspomnienie 29 Listopada 2012
 9 listopada br uczniowie naszego gimnazjum dali się ponieść halloween'owemu szaleństwu. Było wróżenie na życzenie oraz śpiewanie na małym ekranie. Duchy zrobiły nas w balona a czarodziejskie jabłka przyprawiły nas o zawrót głowy. Nawet mumie zaszczyciły nas swoją obecnością. Powaga całej imprezy została dopełniona makijażem rodem z Hollywood. Nad wszystkimi upiorami czuwali uczniowie klasy 3Tib. To dzięki tym dzielnym młodzianom żadne straszliwe stwory nie zadomowiły się w naszej szkole na dobre.
newsy iconI miejsce Patryka Socały w XII regionalnym Konkursie Gawędziarskim "JO WOM GODOM" 26 Listopada 2012
  26.11.2012 w Muzeum Górnictwa w Zabrzu odbył się finał XII KONKURSU GAWĘDZIARSKIEGO W GWARZE ŚLĄSKIEJ "JO WOM GODOM". Konkurs od wielu lat cieszy się wielka popularnością w regionie, toteż i w tym roku wzięło w nim udział przeszło 40 uczestników, m.in. z takich miast jak Gliwice, Rybnik, Ruda Śląska, Bytom, Piekary Śląskie, no i oczywiście Zabrze. Całe przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie zanikającej gwary śląskiej i podniesienie jej rangi wśród archaicznych gwar polskich.
newsy iconWarsztaty dziennikarskie w Chorzowie 20 Listopada 2012
      Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dziennikarskich na stadionie Ruchu w Chorzowie. Warsztaty zostały zorganizowane przez Junior Media wspólnie z Dziennikiem Zachodnim. W zajęciach udział wzieli uczniowie z różnych szkół z całego Śląska. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali wybrani uczniowie z klas 2LB, oraz 2TB.
newsy iconMam zawód - mam pracę w regionie 13 Listopada 2012
"Mam zawód - mam pracę w regionie" to projekt systemowy realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 przez Samorząd Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Kuratorem Oświaty oraz z 15 powiatami i 15 miastami na prawach powiatu z terenu województwa śląskiego w tym gminą Zabrze. Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności, jakości oraz prestiżu szkół oraz placówek kształcenia zawodowego w województwie śląskim. Projekt skierowany jest do uczniów kształcących się w Zasadniczych Szkołach Zawodowych oraz Technikach.
newsy iconSzczęśliwy powrót szczęśliwych numerków! 12 Listopada 2012
Od dnia 12 listopada 2012 roku w naszej szkole powracają szczęśliwe numerki. Będą one aktualizowane co czwartek na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "szczęśliwy numerek" oraz będą wywieszane co poniedziałek w gablotce na półpiętrze drugiego piętra.
newsy iconIV Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum Edukacji 09 Listopada 2012
W dniach 17 – 18 października kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w obchodach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Byliśmy współorganizatorem drugiej edycji Targów Pracy, na których wystawiło swoją ofertę około 30 pracodawców oraz firm pośredniczących w zatrudnieniu.
Drugim zadaniem, które zrealizowaliśmy, były "Dni Otwarte Pracowni Centrum Edukacji". Celem ich było przybliżenie uczniom okolicznych gimnazjów zawodów technika informatyka i elektronika.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś