1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconPrezentujemy książki z naszej biblioteki 25 Lutego 2011
Dzisiaj na stronie pojawił się nowy dział:
- Opisy książek

Ukazała się już też pierwsza recenzja Książki Joanny Fabickiej z cyklu o Rudolfie w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do czytania.

Nowy dział dostępny jest pod adresem:
Zaułek uczniowski -> Opisy książek
newsy iconBezpieczny uczeń 25 Lutego 2011
Uczestnictwo w ogłoszonym przez Zespół Szkół nr 3 i Straż Miejska w Zabrzu konkursie "Bezpieczny uczeń" zgłosiła tylko Jagoda Orzech z 3Ga w kategorii "Bezpieczny uczeń na drodze". W ramach tego konkursu przygotowała przewodnik multimedialny prezentujący zasady zachowania i poruszania się na drodze.

newsy iconI miejsce w konkursie 08 Lutego 2011
Miło nam poinformować, że uczennice Technikum Ekonomicznego Aneta Zawacka i Iwona Gasz (pod opieką p. Marzeny Lanuszny) uzyskały I miejsce w konkursie "Moja firma zatrudnia osobę niepełnosprawną" organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zabrzu.
SERDECZNIE GRATULUJEMY.
newsy iconPILNY KOMUNIKAT MATURALNY!!! 03 Lutego 2011
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 1 lutego 2011 r. dla absolwentów, którzy w roku szkolnym 2009/2010 nie zdali egzaminu maturalnego z określonego przedmiotu lub przedmiotów albo przerwali egzamin maturalny i deklarują ponowne przystąpienie do egzaminu maturalnego w roku 2011


newsy iconŚpiewajcie Panu z weselem 01 Lutego 2011
Paulina Łątka wyśpiewała 2 miejsce na IV Zabrzańskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem"
W dniu 16 grudnia 2010 r. w Zespole Szkół nr 12 w Zabrzu odbył się IV Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem" pod honorowym patronatem Księdza biskupa Gerarda Kusza i Pani Prezydent Małgorzaty Mańki – Szulik. W konkursie udział wzięli 2 naszego Gimnazjum: Paulina Łątka i Adrian Borowski. Wykonali oni po 2 utwory kolędę i pastorałkę.
Paulina w kategorii soliści gimnazjalni zdobyła 2 miejsce - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!
Finalistów można było posłuchać 14 stycznia 2011 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy.
newsy iconSukcesy w konkursie fotograficznym "Praca w moim mieście" 01 Lutego 2011
Uczniowie klas pierwszych naszego Gimnazjum wzięli udział w miejskim konkursie fotograficznym "Praca w moim mieście" organizowanym w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Prace nadesłane na konkurs spotkały się z przychylną opinią jury, które przyznało 2 miejsce dla Agnieszki Beldzik oraz 3 miejsce dla Alicji Pańko.
newsy iconApel Śląskiego Kuratora Oświaty 11 Stycznia 2011
dot. bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie ferii zimowych przez dzieci i młodzież.
Szanowni Rodzice,

Organizując swoim dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na trudne, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów zimowych, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych. Powinny to być miejsca i obiekty profesjonalnie przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej. Jest to obowiązek egzekwowany od osób pełniących opiekę nad dziećmi i młodzieżą pod karą grzywny lub nagany. Jednocześnie należy pamiętać, aby sprzęt sportowy, z którego korzystają dzieci i młodzież był sprawny, sprawdzany przed każdym użyciem, a przede wszystkim dostosowany do umiejętności i wieku dziecka. Bezwzględnie należy unikać jazdy na łyżwach na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz jazdy na sankach po drogach publicznych, a także w miejscach bezpośrednio przy nich położonych.

Szanowni Państwo! Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest naszą wspólną troską, proszę zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie.
Wicekurator
mgr Dariusz Wilczak
newsy iconWigilia w świetlicy środowiskowej "Andrzejka" 21 Grudnia 2010
Dnia 16.12.2010 r. Jagoda Orzech, Karolina Ratajczak, Patrycja Kulma, Dorota Tomaszewska, Pani dyrektor Pytlik oraz prof. Gałka uczestniczyli w wigilii w świetlicy środowiskowej "Andrzejka", podczas której zostały wręczone paczki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
newsy iconLiga szkolna 27 Listopada 2010
Trwają rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej. W lidze uczestniczy 11 drużyn z 10 klas ponadgimnazjalnych, podzieleni na 2 grupy. Po 7 rundach w grupie 1 – pierwsze miejsce zajmuje drużyna z klasy 2 Tib, a w grupie 2 – drużyna z klasy 4 Tib. Dotychczas rozegrane mecze są emocjonujące i stoją na wysokim poziomie sportowym.
Zapraszamy do kibicowania.
newsy iconDyktando z j. angielskiego 11 Listopada 2010
W dyktandzie z języka angielskiego dla gimnazjum zwyciężyli:
Klasa 1 - Angielika Połczyńska
Klasa 2 - Dawid Krawczyk
Klasa 3 - Adam Szewczyk
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
newsy iconUdział uczniów CE w zawodach rejonowych w tenisie stołowym 09 Listopada 2010
W sobotę 7 listopada odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii chłopców drużyna Centrum Edukacji uplasowała się na 4 miejscu. W silnej stawce zawodników nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 7 -Krystian Dygas 2Tia , 9- Robert Korzan 3Tia, 12 -Robert Liszka 3Tia.

Jedynie 2 punktów zabrakło do 3 miejsca. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa ZSO nr 1 z Rudy Śląskiej, która wygrała zawody i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

newsy iconPotrójne wicemistrzostwo!!! 03 Listopada 2010
Miło mi donieść, iż na rozegranych w sobotę 30 października Mistrzostwach Zabrza w tenisie stołowym bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie CE.

W kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Sandra Kubacka z 1La. Ponadto w zawodach wystąpiły Marzena Czaja z 2TiB (11 miejsce) oraz Natalie Sosna z 3La (17 miejsce). W kategorii drużynowej dziewcząt CE zajęło 5 miejsce.

Jeszcze lepiej wypadli się chłopcy. Krystian Dygas z 2 TiA wywalczył 2 miejsce, Robert Korzan z 3TiA był 6 a jego kolega z klasy Robert Liszka uplasował się na 17 miejscu. Drużynowo ekipa CE zajęła 2 miejsce dające awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w najbliższą sobotę w ZS nr 10 w Zabrzu.

Tenisistami stołowymi na co dzień opiekuje się Henryk Ratajczak a opiekunem na zawodach był Michał Grzyb.
newsy iconDni Otwarte Centrum Edukacji 01 Listopada 2010
W dniach 20 i 22 października odbyły się Dni Otwarte Centrum Edukacji w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Głównym celem było przedstawienie młodzieży gimnazjalnej innych szkół zawodów technika elektronika i informatyka.
newsy iconUczniowie CE na Politechnice Śląskiej w Gliwicach 29 Października 2010
Uczniowie klasy III TE wraz z opiekunem p. Joanną Świderską wzięli udział w Dniach Otwartych na Politechnice Śląskiej.
newsy iconHALLOWEEN 25 Października 2010
HALLOWEEN W CENTRUM EDUKACJI

Masz ciekawy pomysł na plakat, maskę, przebranie?

Przynieś swoje prace i udekorujmy wspólnie szkołę.
Wszystkie prace proszę przynosić do sal PA2, PJF, PJA do dnia 5 listopada.


Dekorowanie szkoły odbędzie się 5 listopada o godz. 17.

ZAPRASZAMY
newsy iconDYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 25 Października 2010
DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJUM

Odbędzie się 27 października o godz. 9.10 w salach POŚ (klasa1) oraz PJA (klasa 2,3).

newsy iconAkademia dobrego wychowania 19 Października 2010
Dnia 11.10.2010 klasy II LA, II TB oraz III TB pod opieką P. Przybyły, P. Kowalskiej i P. Surdyki udały się do Multikina w celu uczestnictwa w akcji 'Akademia dobrego wychowania'. Projekt ten został podzielony na dwie części.
newsy iconZakończenie projektu Trójkąta Weimarskiego. 10 Października 2010
W dniach 20-25 września odbyło się ostatnie spotkanie aktualnych grup projektu. Tym razem miało to miejsce w Zabrzu. Zajęcia nieco różniły się od poprzednich, ponieważ miały na celu podsumowanie wcześniejszych wymian, które odbywały się Dortmundzie i Zuydcoote. Streszczenie uzyskanych dotąd wiadomości, wybranie najlepszej z gier, aż na sam koniec doprowadzenie bloga do perfekcji i jego prezentacja.
newsy iconRajd Turystyczno-Historyczny na Żywiecczyźnie 02 Października 2010
W czwartek 23 września 2010 roku drużyna z Centrum Edukacji w składzie: Artur Justyna , Rafał Pora oraz Tomek Dobrzyński pod opieką Mariusza Świetlika wzięła udział w rajdzie upamiętniającym 70 – tą rocznicę wysiedleń ludności Żywiecczyzny dokonanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Rozpoczęcie rajdu nastąpiło o godzinie 10-tej w Ciścu, po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy przeszli na boisko sportowe gdzie odbyły się konkurencje sprawnościowe (strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem oraz bieg w masce przeciwgazowej).
newsy iconZebrania z rodzicami 20 Września 2010
Zapraszamy na spotkania wg. harmonogramu:

Zebrania z rodzicami klas pierwszych 22.09.2010 r.
gimnazjum o godz. 18.00 (aula)
liceum ogólnokształcące i technikum o godz. 17.00 (aula)

Zebrania z rodzicami klas maturalnych 29.09.2010 r.
liceum ogólnokształcące o godz. 17.00 (aula)
technikum o godz. 18.00 (aula)

Zebrania z rodzicami dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych 29.09.2010 r. o godz. 17.00.

Zebranie Rady Rodziców 29.09.2010 r. o godz. 18.00.
newsy iconZMAGANIA Z POLSZCZYZNĄ – SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 28 Września 2010
Tradycyjnie we wrześniu odbył się w naszej szkole w sali 210 konkurs ortograficzny (to już chyba XIV edycja). Przygotował go polonista mgr Krzysztof Kurczyna.
newsy iconSkarbnikowe Gody 26 Września 2010
W tym roku Zabrzański Wrzesień, oficjalne święto naszego miasta, od pewnego czasu określane jako Skarbnikowe Gody, odbył się 25 września br. w sobotę (mniej więcej od 11.00 do 12.00). Delegacja naszej szkoły wzięła udział w tej imprezie...
newsy iconECHA PRZESZŁOŚCI - WYCIECZKA DO MUZEUM PRL W RUDZIE ŚLĄSKIEJ 19 Września 2010
W Rudzie Śląskiej na granicy z Zabrzem (między Szybem Pawłów a Bielszowicami-Kolonią) niedawno powstało pierwsze w Polsce Muzeum PRL (Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej), czyli de facto socjalizmu i socrealizmu. To urokliwa okolica, z zalesionymi wzgórzami, pozostałość po PGR (sprawdźcie w Internecie, co to takiego...).
newsy iconWarsztaty 15 Września 2010
W dniach 9 - 10 września uczniowie 1 i 2 klas naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach wyrobów z drewna, wikliniarstwa, kowalstwa i ceramiki w ramach odbywających się II Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.
newsy iconBiblioteka 14 Września 2010
Biblioteka ogłasza, że dysponuje podręcznikami do gimnazjum (WYBRANE TYTUŁY), które nieodpłatnie przekaże zainteresowanym uczniom.

Jednocześnie zapraszamy do przeglądania zbiorów biblioteki szkolnej, które dostępne są również ze strony internetowej Centrum Edukacji.

Biblioteka jest w pełni skomuteryzowana.

Czynna od pn do pt w godzinach od 8 do 16.

Posiada bogaty księgozbiór (12500szt.):

- literatura piękna
- literatura popularno-naukowa
- słowniki,
- encyklopedie.

Uczniowie znajdą tutaj:

- opracowania lektur i wierszy,
- informacje o pisarzach,
- ludziach polityki, kultury, sportu,
- omówienia filmów i obrazów,
- warunki do cichej nauki oraz Internet na 7 komputerach

Zachęcamy rodziców do korzystania z beletrystyki, literatury pedagogicznej i psychologicznej oraz zapoznania się z dokumentacją szkolną.
newsy iconSzkolna Liga Piłki Nożnej 11 Września 2010
Zapraszamy drużyny z klas ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej.
Zgłoszenia na piśmie do 20 września 2010r. przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Mazurkiewicz i Henryk Ratajczak.
newsy iconUwaga Maturzyści 09 Września 2010
Dział Dokumenty Matura i egzaminy został zaktualizowany na rok szkolny 2010/2011. Szczególną uwagę zwróćcie na nową listę tematów na ustny egzamin maturalny z języka polskiego.

Tematy prezentacji z języka polskiego - maj 2011. (doc)
newsy iconWybory do Samorządu Szkolnego 06 Września 2010
21 września odbędą się w Centrum Edukacji wybory do Samorządu Szkolnego. Swoje kandydatury mogą przedstawiać uczniowie klas pierwszych w gimnazjum i liceum oraz klas pierwszych i drugich technikum. Osoby chętne prosimy o zgłaszenie swoich kandydatur w terminie do 13 września u p. Sylwii Stachowiak, p. Zbigniewa Izdebskiego lub p. Mariusza Świetlika. Zapraszamy do współpracy osoby, które w poprzednich szkołach pracowały w Samorządzie.
Spotkanie organizacyjne w sprawie wyborów odbędzie się 10 września na dużej przerwie w sali 215. Na spotkanie zapraszamy trójki klasowe z klas pierwszych gimnazjum, liceum i technikum, obecność obowiązkowa.
newsy iconWyjście do Teatru Nowego w Zabrzu 06 Września 2010
Dnia 19.09.2010 o godzinie 19.00 zostanie zorganizowane wyjście uczniów Centrum Edukacji do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl pod tytułem "Pół żartem, pół sercem".
Osoby zainteresowane ...
newsy iconBiblioteka - galeria 28 Maja 2010
Od dziś przeglądanie zbiorów biblioteki szkolnej dostępne jest również ze strony internetowej Centrum Edukacji.
Biblioteka jest w pełni skomuteryzowana.
Czynna od pn do pt w godzinach od 8 do 16.
Posiada bogaty księgozbiór (12500szt.):

- literatura piękna
- literatura popularno-naukowa
- słowniki,
- encyklopedie.
newsy iconProjekt "Trójkąta Weimarskiego", czyli tzw. wymiana 15 Maja 2010
Naszym dzisiejszym zadaniem jest przybliżenie wam na czym polega projekt wymiany, której fachową nazwę widzicie powyżej. Jest to spotkanie 3 grup uczniów z Francji, Niemiec i Polski. Odbywa się to 3 razy w roku, w każdym z krajów po kolei. No dobrze, ale przejdźmy do sedna. O co w tym właściwie chodzi?

W jednym miejscu spotykają się 3 grupy, aby wzajemnie się zapoznawać poprzez zajęcia zorganizowane przez animatorów. Towarzyszy temu zazwyczaj wiele śmiechu, ponieważ animacje te odbywają się w postaci różnego rodzaju zabaw. Poznajemy podstawowe zwroty. Opowiadamy, co lubimy, co jest nam bliskie. To pozwala bliżej się poznać jak i znaleźć nowe przyjaźnie.
newsy iconNa muzealnym szlaku 18 Marca 2010
W czwartek 18 marca filmoznawcza klasa II La pod opieką polonisty mgr Krzysztofa Kurczyny ponownie wyruszyła na wycieczkę edukacyjną, tym razem do Katowic (wcześniej: Zabrze – skansen Guido 170 m, Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązki, Wrocław – Panorama Racławicka i Muzeum Narodowe). Tym razem chodziło o edukację teatralną (Centrum Scenografii Polskiej na Placu Sejmu Śląskiego – jedyne takie w kraju), artystyczną i historyczną (Muzeum Śląskie – galerie malarstwa polskiego i ekspozycja na temat śląskiego przemysłu zbrojeniowego). Pierwotnie planowaliśmy wizytę w Muzeum Hansa Klossa, ale wskutek rozmaitych perturbacji zostało ono zamknięte (czasowo ?). Wprawdzie z 21 zapisanych wcześniej osób zjawiło się na zabrzańskim dworcu PKP tylko 13, ale potem było już tylko lepiej, m.in. dlatego, że dopisała prawdziwie wczesnowiosenna pogoda i mimo ponurych zapowiedzi w ogóle nie padało. Na dworcu spotkaliśmy inną klasę, która także wybierała się do Katowic na targi edukacyjne (Spodek).
newsy iconPoloneza czas zacząć! 28 Kwietnia 2010
Studniówka, zgodnie ze swoja nazwą, odbywać powinna się na sto dni przed maturą. Tegoroczny bal odbył się 28 stycznia 2008 w restauracji „Pod Kasztanami". Piękne suknie i eleganckie garnitury naszych maturzystów sprawiły, że ciężko było tego wieczora rozpoznać uczniów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
newsy iconŚlązacy w stolicy 28 Kwietnia 2010
Po raz pierwszy od wielu lat wybraliśmy się ponownie do Warszawy 1 kwietnia (to nie prima aprilis) tegoż roku (środa). Pojechało autokarem 45 uczniów z kilku klas liceum, techniku i nawet gimnazjum oraz 3 opiekunów (mgr Świetlik – kierownik wycieczki, mgr Łacwik i mgr Kurczyna). Pogoda nam dopisała, zrobiliśmy sporo ciekawych zdjęć, najgorzej było z korkami na stołecznych ulicach (w sumie w autobusie spędziliśmy ok. 11 godzin, ale było warto).
newsy iconJubileuszowa sesja naukowa w CE 28 Kwietnia 2010
26 marca br. (czwartek) w sali multimedialnej 210 odbyła się kolejna nasza sesja popularnonaukowa. W ubiegłym roku było to sympozjum literaturoznawcze poświęcone autorowi „Hamleta" („Szekspir żywy"), w tym roku zajęliśmy się bardziej historią. Okazja była szczególna, bowiem w tym roku Polacy obchodzą aż 4 ważne rocznice: okrągłe 70 lat minęło od wybuchu II Wojny Światowej, 20 lat od odzyskania pełnej niepodległości i suwerenności, 10 lat temu wstąpiliśmy do NATO, a 5 lat temu zostaliśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Nasza sesja, jak zwykle z tekstami nauczycielskimi i uczniowskimi (także spoza szkoły), nosiła tytuł „Dwudziestolecie, czyli III RP w latach 1989 – 2009 ".
newsy iconPodsumowanie ankiety 28 Kwietnia 2010
Przez ostatnie 113 dni odwiedzający naszą stronę mogli głosować w ankiecie dotyczącej czasu trwania długiej przerwy. W sondzie zarejestrowanych zostało 1806 kliknięć.

Bezapelacyjnie wygrała opcja "świetny pomysł", która otrzymała 84% całości głosów, czyli 1517.

Wyniki ankiety:
Co sądzisz o ewentualnym skróceniu przerwy 20minutowej do 15?

~ Świetny pomysł! - 1517 (84.00%)
~ Beznadziejny pomysł! - 256 (14.17%)
~ Jest mi to obojętne... - 33 (1.83%)

głosów: 1806
newsy iconGwiazdy są wśród nas! 28 Kwietnia 2010
Zespół ZGP, którego członkiem jest uczeń naszej szkoły - Tomasz Bigas, został laureatem I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły.

Warto jeszcze dodać, iż kapela sukcesywnie pnie się w górę po szczeblach show biznesu - niebawem będą brali udział w audycji w Radiu Piekary.

17/03/09
newsy iconThe Day Foreign Languages and Cultures 28 Kwietnia 2010
On 31st October the students and teachers of our school celebrated The Day of Foreign Languages and Cultures. Our students liked it because of two reasons.
First of all, back floor in our school was changed into following countries: in the first floor one could find monuments, typical clothes and food of the UK and the USA.
The second floor showed us the language and culture of France and Ireland.
In the next floor we could meet Bavarian man and woman who presented us their country. And finally in the last floor we could sightsee Canada.
newsy iconHalloween 2008 28 Kwietnia 2010
31 października to w krajach anglosaskich to upiorne święto HALLOWEEN, które pomimo swojej upiornej nazwy jest słodkie i wesołe.

Podążając za tą tradycją również w naszej szkole, choć na wskroś słowiańskiej IV piętro zamieniło się w DOM STRACHÓW. Przygotowania zaczęły się już dzień wcześniej późnym wieczorem, kiedy niczym zombie grupa uczniów przybyła na wezwanie swoich nauczycieli języka angielskiego i ozdobiła szkołę symbolami typowymi dla święta duchów. Jak na HALLOWEEN przystało było dużo zabawy i śmiechu, szkoła pachniała prażoną kukurydzą i jabłkami, a hasło Trick or Treat pozwalało uczniom zebrać słodki okup.
newsy iconZ wizytą u inżynierów 28 Kwietnia 2010
Dzień Otwarty Wydziału Mechanicznego Technologicznego to jedyna i niepowtarzalna okazja żeby młodzież szkół średnich mogła zapoznać się z baza dydaktyczna i badawcza najnowocześniejszego wydziału na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Jak co roku młodzież technikum naszej szkoły wybrała się pod opieką p. Świderskiej i P. Kaptura na wydział MT – zwiedzane były poszczególne instytuty. Największą popularnością cieszyły się te, w których można było samemu dotknąć nowoczesnej techniki np. posterować robotem lub zobaczyć jak prezentują się koła zainteresowań – walka modeli robotów kroczących.
newsy iconSkarbnikowe Gody 2008 28 Kwietnia 2010
Jak co roku, władze miasta Zabrze chcą zaprezentować paradę ku czci wszystkich placówek edukacyjnych.

Parada miała charakter czysto pokazowy i przyniosła widzom oraz samym uczestnikom wiele emocji.
Ludzie przebrani w charakterystyczne dla danej szkoły kolorowe stroje oraz eksponaty którymi dysponowali, były naprawdę wielkim widowiskiem.

Finał imprezy odbył się w parku Dubiela gdzie na uczestników zabawy, przygotowano wiele atrakcji m.in pokazy walk oraz festyn.

06/10/08
newsy iconAkcja 'Plenery' 28 Kwietnia 2010
Dnia 20 września br. uczniowie naszej szkoły z aparatem w ręce ruszyli na podbój miasta.

Cel akcji był prosty - ukazanie codzienności oraz walorów Zabrza. Nie było żadnych reguł, po prostu każdy uczestnik zabawy inaczej postrzega swoje miasto, dlatego każde zdjęcie było unikalne.

Nie chodziło tutaj o rywalizację lecz o wspólną zabawę oraz odkrywanie interesujących zakątków naszego miasta.

28/09/08
newsy iconWitamy w nowej odsłonie! 28 Kwietnia 2010
Wrzesień to w szkole najlepszy czas na zmiany, dlatego chcemy Wam zaprezentować nową odsłonę witryny Centrum Edukacji, która dotychczas była dostępna jako alternatywna strona.

Tworząc nową wersję, postawiliśmy na funkcjonalność. Teraz przeglądanie fotografii oraz filmów ze szkolnych imprez będzie łatwe, proste i przyjemne. A to za sprawą nowoczesnego skryptu użytego przy tworzeniu działu galeria. Dzięki rozwijanemu menu zaoszczędziliśmy sporo miejsca, które przeznaczyliśmy na aktualności i podstrony.
newsy iconMAM TALENT 2008 - konkurs artystyczny w CE 28 Kwietnia 2010
Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego odbyła się 11 grudnia 2008 roku (czwartek) w naszej auli na IV piętrze o godz. 12.00 (jedyna niedogodność to stosunkowo niska temperatura, która źle wpływała na jakość emisji głosu niektórych młodych artystów). W konkursie wzięło udział ok. 20 uczniów płci obojga (z gimnazjum, liceum i technikum). Niektórzy wcześniej zapisani zrezygnowali w ostatniej niemal chwili, bowiem rozchorowali się lub nie nauczyli się tekstów, walcząc o poprawienie ocen z trudniejszych przedmiotów (zbliża się klasyfikacja semestralna, zwłaszcza dla maturzystów). Po raz kolejny okazało się, iż mamy w Centrum Edukacji sporo talentów- w tym roku zdecydowanie lepiej śpiewano niż recytowano. Przypomnijmy przy okazji, że dawniej były dwa osobne konkursy, mianowicie gwarowy i recytatorski. W roku szkolnym 2008/2009 to już czwarty ogólnoszkolny konkurs humanistyczny: po ortograficznym, filmoznawczym i „anglistycznym" (w przyszłym roku szkolnym prawdopodobnie będzie podobnie).
newsy iconDzień Żaka 28 Kwietnia 2010
Młodzież klas maturalnych, w dniu 5 XII 2008 roku zorganizowała w szkole Dzień Żaka. Odbyły się kiermasze ciast, ozdób choinkowych i biżuterii z modeliny. Grupy maturzystów przebranych za czarownice itp. którzy kwestowali na swoją studniówkę. Udało się uzbierać 311,61 zł. Dziękujemy naszym kolegom z innych klas za przyłączenie się do zabawy.

16/12/08

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś