newsy iconWYCIECZKA W STYLU FITNES 10 Października 2019
Siła, moc, energia i promocja zdrowia- cztery filary na których oparty został wyjazd 4 klas z innowacją pedagogiczną. Klasy ILb, ILb4,IILb oraz IIILb spedzily w sumie 4 dni w górach uczestnicząc w wykładach z zakresu dietetyki, anatomi człowieka oraz trenując. Uczniowie mieli okazję poznać warsztat wielu doświadczonych trenerów z różnych klubów w Polsce.
newsy iconWybory do Samorządu Uczniowskiego 07 Października 2019
27 września 2019 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.
W wyborach oddano 421 głosów. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Krzysztof Bernaś - 140 głosy
Zastępcą przewodniczącego został Wojciech Bartuś - 104 głosy
W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą również Bartosz Kowalczyk, Wiktoria Chmielewska oraz Wiktoria Rucińska.
Serdecznie gratulujemy

newsy icon"Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"- praktyki zawodowe z POWER'em 03 Października 2019
Projekt ten skierowany jest do uczniów czterech zabrzańskich szkół kształcących zawodowo (Zespół Szkół nr 3, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Centrum Edukacji, Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych), które utworzyły konsorcjum koordynowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego
i Ustawicznego w Zabrzu.
Zagranicznym partnerem konsorcjum jest EUROPROYECTOS ERASMUS PLUS w Hiszpanii.
Głównym celem projektu jest rozwój i racjonalne wykorzystanie wiedzy i umiejętności w ramach kształcenia zawodowego uczniów i opiekunów, które pozwolą na podniesienie jakości, innowacyjności i umiędzynarodowienia instytucji wchodzących w skład konsorcjum.
Łącznie 40 uczniów - kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych - weźmie udział w praktykach zawodowych. Praktyki te zrealizują w hiszpańskim środowisku pracy, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Będą mieli okazję skorzystać z najnowszych technik i technologii, często niedostępnych w polskich zakładach pracy.
Z Centrum Edukacji na praktyki zawodowe wyjedzie 10 uczniów uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w dwóch grupach 5 osobowych wiosną 2020 i 2021 roku.
>> Formularz zgłoszeniowy
>> Zasady rekrutacji i kryteria naboru uczniów w projekcie: "Rzeczywistość zawodowa w Hiszpanii"
newsy iconZabrzańskie wyścigi rowerowe 02 Października 2019
XIX edycja ZABRZAŃSKICH SZOSOWYCH WYŚCIGÓW ROWEROWYCH NIEZRZESZONYCH odbyła się 29.09.2019. W imprezie tej wzięli udział nasi uczniowie Mateusz Jankowski , Krzysztof Bernaś oraz nauczyciel Janusz Iłczyk. W swojej kategorii do lat 19 zajęli miejsca : V Krzysztof i VI Mateusz a opiekun miejsce II w swojej kategorii wiekowej. Piękna pogoda i duch rywalizacji towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Brawo chłopaki.
newsy iconSztafetowe biegi przełajowe 27 Września 2019
Bardzo duży sukces reprezentantów Centrum Edukacji w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W Mistrzostwach Zabrza, odbywających się w ramach Licealiady, drużyna dziewcząt otarła się o podium zdobywając czwarte miejsce, natomiast sztafeta chłopców w składzie: Łukasz Gołaszewski, Tomasz Krzistkowski, Mateusz Gradecki, Damian Szwed, Mateusz Różycki i Michał Ładak zajęła pierwsze miejsce. Mistrzostwo Zabrza zapewniło chłopakom awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Rudzie Śląskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
newsy iconWYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO 26 Września 2019
I miejsce: Marcelina Mielczarek (III La)
II miejsce: Kamil Błaszkiewicz (III La) i Piotr Osiecki (III Ls)
III miejsce: Natalia Mokrzycka (III Lb) i Mateusz Baran (II Tas)
wyróżnienia: Michał Grzesiczak (III Ls) i Konrad Szymura (I Ta)
newsy iconWyboru do Samorządu Uczniowskiego 2019 20 Września 2019
Kandydaci w kolejności alfabetycznej :)
Wojciech Bartuś 1Ls; Krzysztof Bernaś 3Tb; Wiktoria Chmielewska 3Lb; Bartosz Kowalczyk 4Tb; Wiktoria Rucińska 2Ta
newsy iconCERTYFIKAT "SZKOŁA Z ŻYCIEM" 16 Września 2019
Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała od Fundacji DKMS CERTYFIKAT "Szkoła z Życiem". Dzięki fantastycznemu zaangażowaniu się całej społeczności Centrum Edukacji w projekt #komórkomania mogliśmy odebrać to niezwykłe wyróżnienie! Certyfikat odebrała nauczycielka historii p.Karolina Dobrzyńska, która była szkolnym koordynatorem projektu. Uroczysta gala podsumowującej działania na rzecz walki z nowotworami krwi miała miejsce 13 IX 2019 w Katowicach w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Barwo MY!

newsy icon"PIKNIK W RYTMIE FIRM"- klasy fitness w czasie promocji szkoły. 12 Września 2019
Z dumą informujemy, że już w pierwszym tygodniu zajęć klasy z innowacją pedagogiczną: trener personalny instruktor fitness
w naszym Liceum dzielnie reprezentowały możliwość naszej szkoły w czasie "Pikniku w rytmie firm" w Zabrzu.
Brawo I Lb, II Lb, III Lb. Klasa maturalna już po raz trzeci promowała szkołę na tej imprezie.

newsy iconFinał Wojewódzki Licealiady 14 Czerwca 2019
Są już oficjalne wyniki Finału Województwa Śląskiego w Orientacji Sportowej, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Licealiady. Reprezentacja Centrum Edukacji w składzie: Patryk Skonieczny, Tomasz Kasprzak i Michał Ładak po wygraniu Mistrzostw Zabrza, zajęła tam bardzo dobre, czwarte miejsce. Gratulacje Panowie!!!
newsy iconKonferencja Regionalna w 100-lecie wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego 14 Czerwca 2019
GRATULUJEMY!!! - naszym uczniom udziału w Regionalnej Konferencji Naukowej w 100-lecie I Powstania Śląskiego
i z dumą prezentujemy kolejną publikacje. BRAWO Młodzież Centrum Edukacj!

newsy icon Mistrzostwo Zabrza! 10 Czerwca 2019
Po bardzo emocjonującym turnieju reprezentanci Centrum Edukacji zdobyli Mistrzostwo Zabrza w siatkówce plażowej. Przez rozgrywki przeszli jak burza i nie przegrywając ani jednego meczu udowodnili, że są bezapelacyjnie najlepsi!!!
newsy iconNaukowo w CE 10 Czerwca 2019
"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie". Podsumowując realizację w tym roku szkolnym projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" uczniowie CE mają okazję zademonstrować od strony praktycznej zdobyte wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści przygotowali serię prezentacji i doświadczeń z zakresu zagadnień m. in. ogólnobiologicznych, ekologicznych czy zdrowotnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.
newsy iconI TA - wycieczka do Wrocławia 06 Czerwca 2019
W dniach 26-27 maja 2019 r. klasa I TA wzięła udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do stolicy województwa dolnośląskiego.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć wrocławskie atrakcje, pośród których znalazła się między innym Panorama Racławicką, muzeum wody Hydropolis, Park Szczytnicki z ekspresjonistyczną budowla Hali Stulecia i fascynującym pokazem fontann multimedialnych.
Młodzież zwiedziła także wrocławską starówkę - Rynek Główny , Plac Solny oraz Kościół Mariacki. Rejs po Odrze zakończył się wizytą w znanym w całej Polsce ZOO, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Afrykarium- jedyne na świecie tematyczne oceanarium, poświęcone wyłącznie faunie Afryki.
Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zachwyceni!
newsy iconOgłoszenie o przyjmowaniu ofert 06 Czerwca 2019
Centrum Edukacji w Zabrzu zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie NNW młodzieży na rok szkolny 2019/2020. Oferty należy złożyć w terminie do 28.06.2019 r. w jednej z wybranych form: w sekretariacie szkoły, pocztą tradycyjną: na adres:
1 Maja 12, 41-800 Zabrze lub e-mailem sekretariat@ce.zabrze.pl
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 05 Czerwca 2019
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji czerwiec 2019 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT ! 03 Czerwca 2019
W sekretariacie szkolnym (p. 108) są do odebrania decyzje w sprawie przyznania II części stypendium szkolnego. Upoważnionym do odbioru decyzji jest wnioskodawca (rodzic lub pełnoletni uczeń). Termin realizacji tj. zwrot poniesionych kosztów na cele edukacyjne, na podstawie przedstawionych faktur, w nieprzekraczalnym terminie do 14.06.2019r.
newsy iconTARGI EDUKACYJNE W ZABRZU 30 Maja 2019
"Większość wielkich czynów, jak i wielkich ideii rodzi się w śmieszny sposób" - dlatego i MY w tym roku na wesoło prezentowaliśmy naszą szkołę na Targach w MOSiR Zabrze!
IX LO oraz TECHNIKUM nr 1 czyli CENTRUM EDUKACJI w Zabrzu
- to fantastyczna młodzież, kapitalni nauczyciele, edukacja z mnóstwem możliwości !! ZAPRASZAMY !!

   >> Fotorelacja na szkolnym FaCEbooku
newsy iconEKO w CE. 24 Maja 2019
"Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi". Ekologia stała się wyzwaniem naszych czasów, stąd zaangażowanie w działania prośrodowiskowe i prozdrowotne są tak ważną częścią edukacji. Nasi uczniowie szkół gimnazjalnej i ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w konkursach plastycznych i fotograficznych organizowanych z okazji XXVI Tygodnia Ziemi przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było pytanie "Człowiek – zagrożony gatunek?". Dodatkowo nasi gimnazjaliści w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia" przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
newsy iconDZIEŃ OTWARTY CENTRUM EDUKACJI 2019/2020 30 Kwietnia 2019
23 maja 2019 - 4 KONWENCJA FITNESS godz. 10.00 - 13.00 połączona z DNIEM OTWARTYM
dla młodzieży w godzinach 9.00-15.00
DZIEŃ OTWARTY dla RODZICÓW w godzinach od 16.00 -19.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!
>>> DNI OTWARTE CENTRUM EDUKACJI - FILMY I ZDJĘCIA >>>
newsy iconIII MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY "Władcy Polski i ich czasy- Jadwiga i Władysław Jagiełło" 06 Kwietnia 2019
3 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji odbył się po raz trzeci Miejski Konkurs Historyczny kierowany do najstarszych uczniów w Szkołach Podstawowych w Zabrzu. Już dwie wcześniejsze edycje pokazały, że jest nadal wielu młodych ludzi, którzy lubią historię i chcą brać udział w konkursach wiedzy o Polskich Władcach. Jednak edycja w tym roku bardzo przyjemnie zaskoczyła organizatorów konkursu. Aż 32 uczniów z 10 Szkół Podstawowych w Zabrzu zgłosiło się do udziału w konkursie! Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy! Pragniemy podziękować również nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu.
ZWYCIĘZCY:

I MIEJSCE Aleksandra Jasik SP nr 28
II MIEJSCE Jakub Irla SP nr 17
III MIEJSCE Paweł Kmita SP nr 6
GRATULUJEMY!!!
newsy iconPROJEKT BohaterON - włącz HISTORIĘ 28 Marca 2019
Z dumą informujemy, że działania na rzecz pięknego dialogu pokoleń młodzieży z naszej szkoły z BOHATERAMI walk o stolicę naszego kraju zostały docenione i w dniu dzisiejszym tj. 26 III 2019 otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie . Mamy nadzieję, że kartki pocztowe napisane przez naszych uczniów z Liceum oraz Technikum dostarczyły naszym bohaterom wiele wzruszeń.
newsy icon Monety NBP na 100 -lecie odzyskanie przez Polskę Niepodległości 27 Marca 2019
25 III 2019 uroczyście rozdane zostały pamiątkowe monety wybite przez NBP z okazji Biegu 9 Górników. Wyróżnienia wręczył Dyrektor Mariusz Świetlik a oto nagrodzeni nasza Drużyna- Nasi Najlepsi !
newsy iconSESJA HISTORYCZNA 24 Marca 2019
21 III 2019 r. miała miejsce Szkolna Sesja Historyczna popularno -naukowa. Tematem były Powstania Śląskie w 100 Rocznicę wybuchu Pierwszego z nich. Sesja poruszała różne aspekty tytułowego problemu. Podczas Sesji wygłosili referaty uczniowie i nauczyciele. Tradycyjnie referaty zostaną wydane w wersji książkowej. Publikacja zostanie wzbogacona o teksty doktorów nauk humanistycznych w zakresie historii oraz uczniów w sumie z trzech różnych województw.
newsy iconUWAGA - KONKURS HISTORYCZNY !!! 24 Marca 2019
Już po raz III nasza szkoła ma ogromną przyjemność organizować Miejski Konkurs Historyczny pt.: " Wybrani władcy Polski i ich czasy". W tym roku "wybrani" zostali "Jadwiga i Władysław Jagiełło". Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z klas VII i VIII do udziału. Wszelkich dodatkowych informacji warto szukać u organizatorów konkursu, naszych nauczycieli historii : p.Karolina Dobrzyńska oraz p.Adam Łacwik.
Termin: 3 kwietnia 2019 godz.10.00, Miejsce: Centrum Edukacji w Zabrzu.
ZAPRASZAMY czekają na Was atrakcyjne nagrody!
   >> Komplet dokumentów do pobrania (.zip)
newsy iconBieg 9 Górników 21 Marca 2019
Od roku 2016 uczniowie Centrum Edukacji biorą aktywny udział w "Biegu Dziewięciu Górników". Organizator tego wydarzenia Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w dniu 15 III 2019 roku zaprosił do udziału w uroczystym podsumowaniu VI Edycji Biegu nauczycieli historii z CE. Uroczystość odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego specjalnie z tej okazji przygotowane zostały podziękowania i nagrody dla każdego ucznia, który reprezentował Centrum Edukacji.   >> fotorelacja na szkolnym FaCEbooku

Zachęcamy również do obejrzenia relacji podsumowującej Bieg Dziewięciu Górników przygotowanej przez szkolną telewizję CE - materiał ten został zauważony i wyróżniony !!!   >>Ten film i INNE dostępne też w SZKOLNEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ

newsy iconOLIMPIADA SOLIDARNOŚCI 21 Marca 2019
Olimpiada to najtrudniejszy z konkursów szkolnych dlatego z dumą informujemy, że dwóch uczniów Centrum Edukacji Artur Walęza z klasy III Tb oraz Krystian Szymanowski z klasy III Tb dotarli do Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Solidarności. Serdecznie GRATULUJEMY!
newsy iconSzkolny Konkurs Wiedzy o Zabrzu 19 Marca 2019
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zabrzu:
1. Piotr Frelke z III Lb (27 p.) ; 2. Szymon Biniek z I Tas (26 p.)
3. Jakub Siedlik z I Tas (25 p.) ; 4. Michał Czekaj z III Ls (24 p.)
Gratulacje !
newsy iconSKF, CZYLI SZKOLNY KONKURS FILMOWY 02 Lutego 2019
Od ponad 20 lat Komisja Przedmiotów Humanistycznych organizuje w CE konkursy filmoznawcze o zróżnicowanej tematyce (np. horror, seriale, A. Wajda, fantastyka filmowa, telewizja). Tym razem konkurs – przeprowadzony 30 stycznia (środa) tradycyjnie w sali 220 – dotyczył zagadnienia "kino polskie".
newsy iconŚcieżki Kopernika ostatnia szansa na naukę i zabawę w Laboratoriach Politechniki Śląskiej 02 Lutego 2019
Rusza kolejny nabór do projektu "Ścieżki Kopernika" - zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół średnich (Technikum nr 1 i IX Liceum Ogólnokształcące) do udziału w projektach "Zabrzańskie ścieżki Kopernika" - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki (IŚIE) oraz "Ścieżki Kopernika w Zabrzu" - Wydział Inżynierii Biomedycznej (IB) – moduł III i IV. ...
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Ścieżki Kopernika w Zabrzu"
>> REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Zabrzańskie Ścieżki Kopernika"
>> ŚCIEŻKI KOPERNIKA - opis
newsy iconKomunikaty dla rodziców i opiekunów uczniów ! 19 Stycznia 2019
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji oraz list Minister Edukacji Narodowej dotyczące przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami".
Informacje na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych wraz z bazą wypoczynku zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl
newsy iconHISTORYCZNY PROJEKT 15 Stycznia 2019
20 XII 2018r po raz ostatni w historii naszej szkoły odbyła się obrona Edukacyjnego Projektu Gimnazjalnego. Uczennica Daria Grzybek z klasy III Gimnazjum zaprezentowała pięknie przygotowane wystąpienie na temat :" Korea Południowa- fakty znane i nieznane". Uczennica wykonała samodzielnie dekoracje, miała na sobie specjalnie uszyty strój, przygotowała przekąski ulubione w Korei Południowej i co najważniejsze przedstawiła ogrom ciekawych informacji o tym niezwykłym miejscu na ziemi. Słuchacze oraz nauczyciele oceniający projekt byli pod dużym wrażeniem samodzielności i pracy jaką Daria włożyła w przygotowania do prezentacji tego projektu. Opiekunem projektu była nauczycielka historii p.Karolina Dobrzyńska
newsy iconIDĄ ŚWIĘTA ... 23 Grudnia 2018
Tradycyjnie, jak co roku, w grudniu czas na święta Bożego Narodzenia. W CE obchodziliśmy je w piątek 21 grudnia. Całość była w zasadzie trzyczęściowa. Część pierwsza to opłatki klasowe (od 9.00 do 11.00) w poszczególnych salach z udziałem wychowawców. Słychać było kolędy, niektórzy muzykowali (np. II La), na udekorowanych stołach pojawiły się słodkości, napoje, kawa i herbata, gdzieniegdzie także barszczyk i uszka na ciepło ...
newsy iconVI Bieg 9 Górników 23 Grudnia 2018
W niedzielę 16.12.2018 r. uczniowie klas pierwszych sportowych i fitness uczestniczyli w uczczeniu pamięci o ofiarach pacyfikacji KWK Wujek podczas stanu wojennego. Młodzież zapaliła znicz na grobie poległego na Wujku p. Bogusława Kopczaka, następnie marszobiegiem dotarła do miejsca nieopodal KWK Wujek i pobiegła pod krzyż upamiętniający tragedię. Dziękujemy organizatorom i opiekunom: p. Karolinie Dobrzyńskiej, p. A. Łacwik i P. M. Świetlik. Zapraszamy za rok.
newsy iconNASI STYPENDYŚCI 21 Grudnia 2018
20 grudnia 2018r. w zabytkowej auli gliwickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego (ul. Kozielska 1) odbyła się uroczysta regionalna gala wręczania pamiątkowych dyplomów uczniom, którzy w tym roku szkolnym otrzymali prestiżowe stypendium premiera za wyniki w nauce. Łącznie przyznano 56 stypendiów dla młodych ludzi z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Knurowa i Pyskowic. Centrum Edukacji reprezentowali godnie Paulina Woźniak (II La) i Daniel Łątka (IV Ta) – oboje mieli średnią wyraźnie powyżej 5 i wzorowe zachowanie.
newsy iconWARSZTATY Z ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCH NIEZBĘDNYCH NA WSPÓŁCZESNYM RYNKU PRACY 20 Grudnia 2018
14 grudnia 2018 uczniowie 3 i 4 klas Technikum nr 1 uczestniczyli w warsztatach "Rozwój Kompetencji Cyfrowych" – realizowanych przez Fundację Media 3.0 we współpracy z firmą Facebook.
Czytaj więcej na >> YOUNGFACE.TV - CENTRUM EDUKACJI
newsy iconMIKOŁAJKI W CE POŁĄCZONE Z MARATONEM PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 20 Grudnia 2018
6.12.2018r. do Centrum Edukacji w Zabrzu przywędrował Mikołaj z sympatycznymi Śnieżynkami. Ale 6 grudnia w naszej szkole to nie tylko Mikołajki i paczki ze słodyczami. Tego dnia nasi uczniowie włączyli się także do Maratonu Pisania Listów Amnesty International.
Czytaj więcej na >> YOUNGFACE.TV - CENTRUM EDUKACJI
newsy iconUWAGA KOMUNIKAT - EGZAMINY !!! 06 Grudnia 2018
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów w sesji styczeń-luty 2019 r. Informacje znajdują się przy wejściu do pokoju nauczycielskiego lub u p. Świetlika.
newsy iconPOLSKO- NIEMIECKO-FRANCUSKA WYMIANA MŁODZIEŻY ZABRZE , LISTOPAD 2018 05 Grudnia 2018
W dniach 18.-23.11.2018 odbyło się kończące cykl wymian trójstronnych (po spotkaniach w Berlinie w roku 2016 i Lille w 2017 ) seminarium w Polsce, zatytułowane "Wybory europejskie 2019- mój głos się liczy". Uczestniczyło w nim 12 uczniów naszej szkoły ( z klas 2TA,4TA i 4 TB) oraz młodzież ze szkół partnerskich (Berufskolleg am Haspel z Wuppertalu i Lycée des deux Caps z Marquise) wraz z opiekunami. Spotkanie współfinansowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży i pozyskane przez stronę francuską środki z programu Erasmus + zorganizowane zostało przez p.Mirosława Panka i p.Joannę Małnowicz.
newsy icon"Polska ta wielka rzecz" 15 Listopada 2018
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 14 listopada 2018 r. uczniowie Centrum Edukacji wzięli udział w uroczystej akademii na której wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod hasłem "Polska to wielka rzecz", odbył się w Instytucji Kultury - Miasto Ogrodów. Zostali zaproszeni uczniowie szkól z województwa śląskiego, które szczególnie zaangażowały się w obchody tej rocznicy.
newsy iconOGROMNY SUKCES #śląskiej komórkomanii z DKMS 15 Listopada 2018
Jak można podsumować jednym słowem dzień dawcy szpiku w Centrum Edukacji??? SUKCES !!! W jeden tylko dzień zarejestrowało się w budynku naszej szkoły aż 50 nowych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. BRAWO młodzież!
Dziękujemy !!!!
newsy iconSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY 15 Listopada 2018
W ramach obchodów Święta Niepodległości w dniu 9 XI 2018 przedstawiciele każdej klasy Centrum Edukacji brali udział w konkursie o tytuł Eksperta Historii Polski z lat 1918-2018. Wszystkim biorącym udział gratulujemy, zwycięzcami zmagań historycznych zostali:
Miejsce III Patryk Kopeć
Miejsce II Maksymilian Sładek
Miejsce I i tym samym tytuł Eksperta Historii otrzymała ANNA GRZENIA - BRAWO!
newsy iconBIAŁO-CZERWONE Centrum Edukacji 13 Listopada 2018
9 listopada 2018 miały miejsce uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zanim jednak nastał ten uroczysty dzień przez cały tydzień młodzież już miała okazję poczuć magię nadchodzących wydarzeń. W czasie każdej przerwy lekcyjnej przez radiowęzeł szkolny puszczane były pieśni patriotyczne, ponieważ Centrum Edukacji brało udział w projekcie rozśpiewana przerwa z Nową Erą. Na korytarzach szkolnych pojawiły się dekoracje, wystawa plakatów niepodległościowych oraz przepięknie wykonana przez uczniów klasy I Tas flaga Polski oplatająca schody od parteru szkoły, aż do ostatniego piętra. ...
newsy icon#Komórkomania w Centrum Edukacji 07 Listopada 2018
Zapraszamy do obejrzenia filmów:

newsy iconZdrowotne ABC 07 Listopada 2018
"Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają" - Heraklit. Już starożytni wiedzieli, że wiedza jest niezbędnym komponentem właściwego rozumienia i dbania o swoje zdrowie. Uczniowie CE mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia i jego uwarunkowań uczestnicząc w szkolnym konkursie biologicznym "Zdrowie człowieka od A do Z". Konkurs stanowił część projektu edukacyjnego "Wspólnie na rzecz ochrony ziemi i zdrowia", który pozwala rozwinąć uczniom naszej szkoły wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii oraz promocji zdrowia. Uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Deklaracja dostępności Dziennik elektroniczny Vulcan Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Wyższa Szkoła Techniczna
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
System Elektronicznej Komunikacji Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś