1. Aktualności
  2. O szkole
  3. Dla ucznia
  4. Dla rodzica
  5. Dokumenty
  6. Artykuły
  7. Multimedia

newsy iconW 40 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego i pacyfikacji kopalni Wujek 15 Marca 2022
Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w Biegu 9 Górników organizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczestnicy biegu upamiętniają tragedię z 16 grudnia 1981 r. i oddają hołd Dziewięciu Gónikom zstrzelonym podczas pacyfikacji kopalni "Wujek". W tym roku Centrum Edukacji reprezentowali uczniowie z klasy IILsa, IILsb i 3Tb5 wraz z nimi obecni byli pan Wicedyrektor M.Świetlik oraz nauczyciel historii A.Łacwik.

newsy iconWystarczy dobre serce 12 Marca 2022
-1,5 godziny
- 25 osób z Centrum Edukacji W Zabrzu
- 300 kanapek
- 246 babeczek
W odpowiedzi na prośbę Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił" uczennice i uczniowie naszej szkoły postanowili przygotować kanapki, dla sąsiadów zza naszej wschodniej granicy.
Przykro, że łączy nas tak tragiczne wydarzenie jak wojna, ale dobrze, że potraficie w trudnych chwilach pokazać swoje wielkie serducha♥️
Jestem z Was bardzo dumna!
Serdeczne podziękowania dla firm, które wsparły naszą inicjatywę przekazując darmowe produkty.
Piekarnia Tradycja , BRACIKI- dziękujemy!☺️
Wszystkie aktualne informacje na szkolnym Fecebooku

newsy iconPomagamy! 09 Marca 2022
Шановні українські матері та діти, які тікають до Польщі від жорстокої реальності війни у ​​вашій країні!
Анета та Аліна, дві польські матері та вчителі англійської мови, які керують школою англійської мови в Забже, пропонують вашим дітям безкоштовний курс англійської мови. Ми забезпечимо дітей матеріалами, необхідними для занять, такими як письмові матеріали та матеріали для занять, а також залучимо їх до веселих ігор та ігор із використанням численних іграшок та гаджетів.
Ми пропонуємо заняття по п'ятницях у другій половині дня в нашій затишній школі в Забже на вул. Franciszkańska 21. Також можливі онлайн-уроки. Заняття триватимуть до 20 червня 2022 року (початок після збору групи, до 10 осіб).
Також запрошуємо вас, дорогі мами, на уроки польської мови в Забже на вул. Franciszkańska 21, 60 хвилин, від 18.00-19.00, також безкоштовно. Ми надамо вам матеріали для заняття та письмові матеріали.
Одночасно відбуватимуться заняття для мам і дітей.
Запрошуємо зареєструватися в офісі школи з понеділка по п'ятницю з 16:00 до 20:00 або за телефонами: Анета: +48 502 793 807, Аліна +48 506 496 686. Контакти російською мовою.
Щиро запрошуємо вас,
mgr Aneta Jeńczak-Szeliga oraz dr Alina Mitek-Dziemba
The Bee's Knees English Club
***************
Drogie ukraińskie mamy i dzieci, uciekające do Polski przed okrutną rzeczywistością wojny w Waszym kraju!
Aneta i Alina, dwie polskie mamy i zarazem nauczycielki języka angielskiego, które prowadzą szkołę języka angielskiego w Zabrzu, oferują Waszym dzieciom kurs języka angielskiego zupełnie za darmo. Zaopatrzymy dzieci w materiały potrzebne do zajęć takie jak artykuły do pisania i materiały do zajęć, a na miejscu zaangażujemy je w radosne zabawy i gry z wykorzystaniem licznych zabawek i gadżetów.
Proponujemy zajęcia w piątki w godzinach popołudniowych w naszej przytulnej szkole w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej 21. Możliwe także lekcje online. Zajęcia będą trwały do 20 czerwca 2022 (start po uzbieraniu się grupy, do 10 osób).
Zapraszamy również Was, drogie mamy, na zajęcia języka polskiego w Zabrzu przy ul. Franciszkańskiej 21, 60 minut, w godz. 18.00-19.00, także nieodpłatnie. Zapewnimy Wam materiały do zajęć oraz przybory do pisania.
Zajęcia dla mam i dzieci odbywać będą się w tym samym czasie.
Zapraszamy do zapisów w siedzibie szkoły od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.00 lub pod numerem telefonu: Aneta: +48 502 793 807, Alina +48 506 496 686. Możliwy kontakt w języku rosyjskim.
Zapraszamy serdecznie,
mgr Aneta Jeńczak-Szeliga oraz dr Alina Mitek-Dziemba
The Bee's Knees English Club
newsy iconPomagajmy! 28 Lutego 2022
Kochani,
za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Runął bezpieczny świat Ukrainek i Ukraińców,ale również bezpieczny świat każdego z nas. Dlatego już w poniedziałek ruszamy z akcją pomocy na rzecz Ukrainy. Prosimy o wsparcie naszej akcji.
Potrzebne artykuły:
- trwałe produkty żywnościowe ( konserwy,zupki chińskie, pieczywo chrupkie, herbatniki, pakowane suszone owoce, musy owocowe, mleko w proszku,płatki dla dzieci,dania dla dzieci)
- środki higieniczne ( pampersy, podkłady dla dzieci, chusteczki do mycia, chusteczki higieniczne, pieluchomajtki)
- rękawiczki jednorazowe, woda utleniona, koce, bandaże.
Liczymy na Wasze serca. Tylko tak możemy pomóc ludziom z terenów ogarniętych wojną.
Asia Ustupska,Gosia Gerlich, Marzena Lanuszny i Sylwia Stachowiak W.W.W
Rzeczy można zostawiać u nas, w portierni i w pokoju nauczycielskim.
newsy iconNauka zdalna do końca ferii zimowych 01 Lutego 2022
Drodzy uczniowie.
Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 nauka zdalna odbywać się będzie zdalnie na platformie TEAMS wg aktualnego podziału godzin . Wszystkie szczegóły dotyczące nauczania przekazywane wam będą w dzienniku elektronicznym i utworzonych zespołach na platformie TEAMS. W razie jakichkolwiek problemów organizacyjnych prosimy o pilny kontakt z wychowawcą klasy lub dyrekcją naszej szkoły .
W związku z niespotykanie do tej pory dużą liczbą zakażeń bardzo proszę również o bezwzględne stosowanie się do wszelkich obowiązujących obostrzeń .

Dyrekcja Centrum Edukacji w Zabrzu .
newsy iconInformacja 01 Lutego 2022
newsy iconOLIMPIADA SOLIDARNOŚCI 26 Listopada 2021
23 listopada uczniowie klas maturalnych III La oraz III Lb pisali Etap Szkolny VIII Olimpiady Solidarności. Dwie uczennice Marta Fusek oraz Dominika Nagrabia dostały się do Etapu Wojewódzkiego - Gratulujemy!!!

newsy icon"Zawód od kuchni" - zawody nauczane w Centrum Edukacji w Zabrzu 22 Listopada 2021
9 listopada 2021 w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu uczestniczyliśmy w wydarzeniu "Zawód od kuchni" - na stoisku Naszej Szkoły prezentowaliśmy zawody techniczne uczniom Szkół Podstawowych z Zabrza. W wydarzeniu wzięło udział około 300 uczestników, których przez zabawę wciągaliśmy do spróbowania swoich umiejętności w zawodach informatycznych, instalatorsko-serwisowych w branżach chłodnictwa i klimatyzacji oraz odnawialnych źródeł energii.
Z pomocą przybyła nam zaprzyjaźniona firma KAN Therm, której dziękujemy za współpracę. KK


newsy iconDziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 15 Listopada 2021
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.
Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

newsy iconŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości w CE 15 Listopada 2021
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów ...
W związku z tym wydarzeniem 10.11.2021 r. w CE gościliśmy przedstawiciela Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Klasy 3ls4, 3lb4, 3ta5 i 2ta w ramach lekcji przedsiębiorczości uczestniczyły w warsztatach pt. "Po nitce do kłębka - myślenie projektowo-inżynierskie".
Dziękujemy Panu Krzysztofowi za przygotowanie i poprowadzenie ciekawej lekcji przedsiębiorczości.

newsy icon"SZKOŁA DO HYMNU" 10 Listopada 2021
10 listopada 2021 społeczność Centrum Edukacji uczciła zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości. W ramach obchodów 11 listopada uczniowie wysłuchali audycji radiowej oraz odśpiewali wspólnie hymn państwowy o godz.11.11. W tym roku jednak przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do Hymnu" przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a zatem nie wszyscy, a jedynie dwuosobowe delegacje klas. Mimo to "Mazurek Dąbrowskiego" pięknie wybrzmiał w murach naszej szkoły.

newsy icon#SZKOŁA PAMIĘTA 10 Listopada 2021
uż po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta".
Celem projektu jest upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych. W ramach akcji nasza szkoła odwiedziła lokalne miejsca pamięci związane z historią Zabrza. Uczniowie klasy II Lsb, 5 listopada uporządkowali bezimienne groby na cmentarzu w Zabrzu, zapalili znicze poległym za wolność i połączenie śląska z Polską w Powstaniach Śląskich.

newsy iconX MIEJSKI KONKURS WIEDZY O ZABRZU 10 Listopada 2021
Centrum Edukacji i CKPiU w Zabrzu zapraszają do udziału w X edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów 7-8 klas SP i szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada 2021 r. na adres: teresa.kasza@ce.zabrze.pl; Finał konkursu 14 stycznia 2022 r. - uświetni wykład p. Dariusza Walerjańskiego i wystawa o Zabrzu prac grupy artystycznej Obsydian18. Jubileuszowa edycja konkursu zorganizowana jest pod patronatem honorowym: Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Prezydenta miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik, NSZZ "Solidarność", Oddział w Zabrzu.

>> Szczegółowe informacje w regulaminie

newsy icon40lat po stanie wojennym 28 Października 2021
W ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka- nadal mówią kamienie..." zrealizowaliśmy w naszej szkole kolejne działanie. Uczniowie klas 2Lsa oraz 2Lsb dnia 20 października, a klasy maturalne 3a,3b,3s dnia 26 października obejrzeli film "Nie zabierajcie mamy!". Jest to dokument, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek "Solidarności" – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. Wszystkich uczniów Centrum Edukacji zachęcamy do obejrzenia filmu, pełna wersja znajduje się na stronie http://pamiec81.pl/.

newsy icon13 XII 1981 PAMIĘTAMY 28 Października 2021
W ramach realizacji projektu " Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie" uczniowie klas drugich i trzecich Liceum obejrzeli wystawę pt.: "Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce". Wystawa została przygotowana przez IPN i zaprezentowana była przez nauczycieli historii w ramach lekcji w formie prezentacji multimedialnej. Wszystkich uczniów zachęcamy do obejrzenia prezentacji, którą można znaleźć na stronie projektu http://pamiec81.pl/
newsy iconPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach ostrzega ! 21 Października 2021
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gliwicach ostrzega: mieszkańcy miasta Gliwice, miasta Zabrze oraz powiatu gliwickiego i całej Polski otrzymują wiadomość sms o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link/adres do strony. To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!!!

>> Szczegóły komunikatu
newsy icon"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie" 21 Października 2021
W ramach realizacji projektu uczniowie klasy maturalnej w naszym liceum przygotowali historyczno - patriotyczne miejsce pamięci. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami tam umieszczonymi.
Kącik znajduje się na II piętrze.newsy iconDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 13 Października 2021
"... bo potrzeba wielkiego serca,
żeby kształtować małych ludzi..."
Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia!
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, każdy uśmiech i dobre słowo.
Niech każdy dzień pracy będzie dla Was źródłem satysfakcji i spełnienia.
Samorząd Uczniowski wraz z Uczniami Centrum Edukacji

newsy iconWyniki wybory do Samorządu Uczniowskiego! 11 Października 2021


Głosy oddane na poszczególnych kandydatów w kolejności alfabetycznej:
• Kordian Dziadowicz kl. 3Ta5- 89głosów
• Maksymilian Jakubowski kl. 1Ta – 44 głosy
• Kamila Modzelewska, kl. 3La – 50 głosów
• Dominik Płotka, kl.3La4 – 145 głosów
• Wiktoria Rucińska, kl. 4Ta – 101 głosów
Na podstawie powyższych wyników, Szkolna Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącym w roku szkolnym 2021/2022 zostaje: Dominik Płotka, a jego zastępcą zostaje Wiktoria Rucińska. Pozostali kandydaci wchodzą w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego Centrum Edukacji w Zabrzu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
newsy iconPRZESZŁOŚĆ TO DZIŚ 06 Października 2021
W 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej w naszej szkole miała miejsce Regionalna Sesja Historyczna. Po ponad roku oczekiwań, udało się przygotować publikację wszystkich zgromadzonych artykułów.
Gratulujemy! Publikacje zostały już wręczone uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w ten projekt.

newsy iconUWAGA KONKURS HISTORYCZNY "DZIEJE POLSKIEJ NAUKI I TECHNIKI" 06 Października 2021
Biuro Edukacji Narodowej IPN razem z Zespołem Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w konkursie historycznym, którego celem jest zainteresowanie młodego pokolenia mało znanymi lub wręcz nieobecnymi w przestrzeni publicznej faktami, związanymi z polską nauką, techniką, wynalazczością, przedsiębiorczością. Wiele ciekawych, a nawet sensacyjnych informacji czeka na swoich odkrywców. Z uwagi na swoją przeszłość, województwo śląskie jest szczególnie zobligowane do roli czołowego ośrodka w Polsce budowania wiedzy o polskiej nauce, technice, wynalazczości, a także o polskiej przedsiębiorczości.
Zadaniem uczestników konkursu jest znaleźć informacje o polskim uczonym, badaczu, konstruktorze.
Chętnych uczniów z wszystkich klas obu szkół w Centrum Edukacji zapraszamy do zapisów u
p. Karoliny Dobrzyńskiej.
newsy iconGDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY 06 Października 2021

Od 1 września 2021 r. w naszej szkole realizowany jest projekt GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!
Aktualnie – w ramach zadań – realizowane jest działanie polegające na przygotowaniu w szkole miejsca historyczno – patriotycznego, poświęconego 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
Zachęcamy do pracy przy tym zadaniu klasy II i III LO oraz II Technikum.
Osoby chętne, powinny zgłaszać się do nauczycieli historii p.K.Dobrzyńskiej oraz p.A.Łacwika.
ZAPRASZAMY
newsy iconWeź udział w konkursie "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" 06 Października 2021
Już po raz ósmy Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii." Na dziewięciu laureatów czekają nagrody w postaci indeksów, rocznych stypendiów i nagród rzeczowych. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i egzaminu finałowego. Przed rywalizacją finałową, grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestniczyć będą m.in. w warsztatach dziennikarskich, filmowych, autoprezentacji i obrony publicznej.
Zapraszamy do zapisów, osoby chętne powinny zgłosić się do p. Karoliny Dobrzyńskiej.
newsy iconUniwersytet Dziecięco - Młodzieżowy WST 11 Września 2021
Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej w projekcie prowadzonym w WST w Zabrzu o nazwie "Uniwersytet Dziecięco - młodzieżowy WST". Rekrutacja prowadzona jest przez WST w Zabrzu do dnia 17.09.2021 r. W ramach projektu zajęcia z j. polskiego, angielskiego i matematyki - 40h w soboty. Każdy uczestnik wyjedzie na tygodniowy obóz językowo-sportowy. W przypadku pytań zapraszam również do sali 101
Serdecznie zapraszam do skorzystania - Krzysztof Kaptur doradca zawodowy.

>> Szczegóły projektu dostępne na stronie internetowej WST
newsy iconINFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA STYPENDIA SZKOLNE 10 Września 2021
Zabrzańskie Centrum Świadczeń rodzinnych informuje, iż w dn. 15.09.2021r. mija termin składania wniosków na stypendia szkolne na kolejny rok szkolny (2021/2022). W celu ubiegania się o stypendium należy do tego dnia złożyć wypisany przez wnioskodawcę wniosek w jednym z punktów Centrum. Wnioski muszą być wypisane, podpisane i złożone w nieprzekraczalnym terminie do 15.09.2021r. Dokumenty potrzebne do rozpatrzenia wniosku będzie można uzupełnić w późniejszym, wyznaczonym przez Organ terminie. Wnioski można składać:
- Zabrze, ul. 3 Maja 16 (skrzynka/urna do której można wrzucić wniosek),
- Zabrze, ul. Wyzwolenia 9 (przyjmowanie wypisanych i podpisanych wniosków) ...
newsy iconWażny komunikat! 10 Września 2021
Zapraszamy po odbiór świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Świadectwa można odebrać w sekretariacie uczniowskich w godzinach jego pracy.
newsy icon"Wyprawka szkolna" 07 Września 2021
Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2021 roku.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW - do 10.09.2021

>> Do kogo kierowana jest pomoc?
newsy iconUroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 28 Sierpnia 2021
Uczniowie klas pierwszych spotykają się z Dyrekcją szkoły na sali gimnastycznej o godz. 9.00, a następnie udadzą się do klas pod opieką wychowawców.
Uczniowie klas starszych przychodzą do szkoły o godz.10.00 i udają się do swoich klas na spotkanie
z wychowawcą według harmonogramu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń covidowych.
Dyrekcja szkoły
newsy iconInformacja na temat programu "Dobry Start" 09 Lipca 2021


W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną
– za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

>> Szczegóły programu "Dobry Start"
newsy iconInformacje dla maturzystów ! 01 Lipca 2021
W dniu 05.07.2021r od godziny 12:30 maturzyści będą mogli odbierać świadectwa maturalne.
newsy icon Zakończenie roku szkolnego 2020/21 23 Czerwca 2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21 w Centrum Edukacji odbędzie się w następujących godzinach:
- uczniów technikum zapraszamy na 9.00
- uczniów liceum zapraszamy na 10.15

Pogodnych i bezpiecznych wakacji, oraz wspaniałego letniego wypoczynku życzymy wszystkim uczniom i pracownikom
Centrum Edukacji w Zabrzu


newsy iconKomunikat dotyczący organizacji egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2021! 15 Czerwca 2021
WAŻNE informacje dotyczące egzaminu zawodowego w sesji czerwiec-lipiec 2021.

Wytyczne dla zdającego
Komunikat o pomocach w części pisemnej
Komunikat o pomocach w części praktycznej
newsy iconZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ! 14 Czerwca 2021
Szanowni Państwo,
W imieniu Centrum Edukacji w Zabrzu mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję podsumowującą projekt "Inwestycja w kwalifikacje kadry kluczem do jakości pracy szkoły", w programie Erasmus+ w sektorach Edukacja szkolna (SE).
Celem konferencji będzie upowszechnianie projektu oraz wymiana doświadczeń na temat organizacji mobilności kadry oraz wpływu na rozwój beneficjentów oraz szkoły biorące w nim udział. Zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w dyskusji na temat znaczenia pojęcia „mobilność kadry w odniesieniu do wzrostu jakości nauczania w szkołach zabrzańskich w oparciu o wymagania programu Erasmus+".
Spotkanie odbędzie się w dniu 16 czerwca 2021 r. w Centrum Edukacji w Zabrzu w formie on-line na platformie TEAMS w godzinach od 12.00 do 13.00.
>>> Link do spotkania >>>

Program konferencji:

12.00 - 12.15 - Powitanie uczestników konferencji, zabranie głosu przez zaproszonych gości
12.15 - 12.40 - Prezentacja projektu i jego rezultatów
12.40 - 13.00 - Dyskusja na temat „mobilność kadry w odniesieniu do wzrostu jakości nauczania w szkołach zabrzańskich w oparciu o wymagania programu Erasmus+"
Mamy nadzieję, że proponowany przez nas program spotka się z Państwa zainteresowaniem, a konferencja będzie miejscem wymiany doświadczeń i inspiracji, które zamienią się w projekty edukacyjne realizowane w kolejnych latach.
W przypadku pytań proszę o kontakt z panem Krzysztofem Kapturem: adres email szok.ce.zabrze@interia.pl , numer telefonu 601 322 330.
Z poważaniem,
Marian Kitel
dyrektor Centrum Edukacji
newsy iconListy zdających egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2021 01 Czerwca 2021
Dzień dobry
Bardzo prosimy zapoznać się z terminami egzaminów zawodowych w sesji czerwiec – lipiec 2021r. Listy zdających umieszczone są na tablicy wiszącej w holu parteru szkoły (przy schodach na I piętro). Prosimy zachować wymagany dystans społeczny.

newsy iconKomunikat - odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe! 01 Czerwca 2021
Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe wraz z suplementami

Zapraszamy tegorocznych absolwentów Technikum nr 1 po odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe wraz z suplementami. Dyplomy będzie można odebrać w sekretariacie uczniowskim w godzinach jego pracy. Zapraszamy.
newsy iconWAŻNY KOMUNIKAT - NAUCZANIE HYBRYDOWE! 14 Maja 2021
newsy iconZaproszenie 11 Maja 2021
Szanowni Państwo!
Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu. Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

newsy iconMATURA 2021 - WAŻNY KOMUNIKAT ! 29 Kwietnia 2021

Prosimy maturzystów o zapoznanie się z następującymi informacjami:

WAŻNE INFORMACJE DLA ZDAJĄCYCH MATURĘ W 2021 R.

Harmonogram matur, wykaz sal i wejść do szkoły
newsy iconKomunikat w sprawie stypendium 16 Kwietnia 2021
Dzień dobry, informacja otrzymana z Wydziału Oświaty UM Zabrze w sprawie realizacji drugiej części stypendium o charakterze socjalnym (dotyczy wnioskodawców, którzy otrzymali Decyzję w sprawie przyznania stypendium na rok szkolny 2020/21):
W związku z nową transzą dotacji na realizację stypendiów o charakterze socjalnym dla uczniów, do ich dalszej wypłaty wymagane jest złożenie wniosku o zmianę decyzji przyznającej stypendium. W tym celu należy złożyć oświadczenie o obecnej sytuacji dochodowej i rodzinnej (czy uległa zmianie, nie uległa zmianie) oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na zmianę decyzji przyznającej stypendium - Wzór...
newsy iconZaproszenie 16 Kwietnia 2021
Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu zaprasza Rodziców i Nauczycieli na

WEBINAR - "Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne – Jak pomóc sobie i dorastającemu dziecku"

Termin 22 kwietnia 2021 r. o godzinie 16.30

Celem webinaru jest rozwijanie umiejętności adaptacji psychicznej do zmieniającej się rzeczywistości pandemii – jako podstawy zachowania zdrowia psychicznego.
Omawiane będą negatywne skutki psychiczne zmieniającej się rzeczywistości; zjawisko elastyczności psychologicznej, będącej podstawą adaptacji oraz sposoby jej budowania u siebie i dorastającego dziecka.
Spotkanie, aplikacja Microsoft Teams - https://teams.microsoft.com/.../19.../1616766942408...
newsy iconKOMUNIKAT ! 30 Marca 2021
Szanowni Państwo ,
Z uwagi na sytuację epidemiczną, w trosce o wspólne bezpieczeństwo oraz ze względów organizacyjnych, informujemy, że:
od 30 marca 2021r. do odwołania skrócone są godziny urzędowania sekretariatu: 9.00- 13.30.
Prosimy również o ograniczenie do niezbędnego minimum bezpośredniego (osobistego) załatwiania spraw w placówce. Preferowany rodzaj kontaktu : telefonicznie (32 271 04 87; 515 502 047) w godzinach pracy sekretariatu , lub emailowo sekretariat@ce.zabrze.pl ; sek.ucz@ce.zabrze.pl ;

Za wszelkie niedogodności przepraszamy, z życzeniami zdrowia
Dyrekcja i administracja CE
newsy icon❗UWAGA❗JUŻ DZIŚ NOWOŚĆ W NASZEJ SZKOLE❗ 29 Marca 2021
Nawiązaliśmy współpracę z firmą beRebel.pl, dzięki czemu możecie już zamawiać kolekcję odzieżową Centrum Edukacji w Zabrzu.
👉 Jest to genialny sposób na wyróżnienie się z tłumu, pokazanie swej przynależności do społeczności szkolnej i przede wszystkim świetna pamiątka dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli naszej szkoły. ...

newsy iconSzkolenia z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia firmy w ZCRP w miesiącu marcu 2021 05 Marca 2021
W imieniu Pani Prezydent Małgorzaty Mańki Szulik zapraszamy wszystkich zainteresowanych szkoleniami z zakresu prowadzenia firmy oraz aspektów z tym związanych, które odbędą się w formie zdalnej w miesiącu marcu, a organizowane są przez Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Tematów jest wiele - szczegóły w linku rejestracyjnym na szkolenia.

>> Wykaz szkoleń
>> Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy online :

Serdecznie zachęcam. Krzysztof Kaptur - doradca zawodowy.
newsy iconInformacje dla maturzystów ! 21 Lutego 2021
newsy icon"Mniej ekranu – więcej dziecka" 05 Lutego 2021

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu rozpoczęła kampanię edukacyjną pt. "Mniej ekranu – więcej dziecka". Kampania będzie trwała od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r.
Honorowy patronat nad nią objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

>> Szczegółowe informacje na temat kampanii

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Deklaracja dostępności

Dziennik elektroniczny Vulcan
Facebook Centrum Edukacji
youngface.tv/centrum-edukacji
Multi News/centrum-edukacji
Brazowa tarcza 2021
Brazowa tarcza 2015
Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze
PO WER
Erasmus plus
nasza jakość twoja szansa
Zawód jutra
Aktywna tablica
Akademia Śląska
Biuletyn Informacji Publicznej - Zabrze
Elektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejLista artykułów  • Lista gazetki  • Newsy
Valid XHTML 1.0  • Valid CSS 3
Daniel 'zoNE' Gabryś